Top 10 destinacionet më të mira në Azi për 2018

Prestigjiozja Lonely Planet ka listuar top 10 destinacionet më të mira në Azi për tu vizituar gjatë kësaj vere.

Azia është një kontinent i madh, i bukur dhe i larmishëm për këdo që dëshiron të udhëtojë.

Kultura, bregdeti, ujëvarat dhe malet do t’iu mahnitin këtë verë në Azi.

LEXO DHE :  Basha në Vjenë, lajmëron mbledhje urgjente të Kryesisë

Më poshtë 10 destinacionet më të mira në Azi./ I.M-Dritare.net

 

Busan, Koreja e Jugut

Uzbekistan

Ho Chi Minh City, Vietnam

Ghats Perëndimor, Indi

Nagasaki, Japoni

Chiang Mai, Tajlandë

Lumbini, Nepal

Arugam Bay, Sri Lanka

Provinca Sichuan, Kinë

Komodo National Park, Indonezi

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.