The Sun: Doni të kaloni pushime të bukura me pak para? Shkoni në Dhërmi

Media britanike “The Sun” në një artikull të publikuar së fundmi ka sygejruar lexuesit e saj të shumë në lidhje me destinacionet më të mira këtë verë të cilat kushtojnë mjaft pak.

“The Sun” ka sugjeruar edhe bregdetin e Jonit, konkretisht në Dhërmi, atje ku sipas medias britanike çmimet janë të  lira dhe pushimet bëhen të mrekullueshme.

 

Media britanike krahason Dhërmiun me Korfuzin, dhe mes të dyjave bën thirrje që turistët të shkojnë në Dhërmi për shkak edhe të çmimeve shumë herë më të lira.

“Nga Santorini në Venecia dhe Liqenin e Komos, mund të gjeni vende të bukura, por janë të mbushura me turistë dhe super të kushtueshme në pikun e sezonit. Pse të mos shikoni këto destinacione alternative që janë të ngjashme me këto bukuri, “-shkruan gazeta teksa sugjeron Shqipërinë.

LEXO DHE :  Projektligji i ri/ Çdo punëdhënës që nuk punëson një person me aftësi të kufizuara, ja sa duhet të paguaj!

“Një avantazh është fakti se Shqipëria është shumë më e lirë se sa fqinji shumë i dashur por i tejmbushur me turistë. Një kriko birre në Shqipëri kushton 58 penny, krahasuar me 1.8 paund në Korfuz, ndaj nuk do mend”. Shkruan media britanike.

Gjithashtu sipas kësaj gazete një natë në Dhërmi,  me mëngjesi ne përfshirë, kushton vetëm 35 paund në shtator./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.