Tërmetet shkundin sërish Shqipërinë, ja epiqendra!

Tërmetet kanë shkundur sërish vendin, mëngjesin e sotëm. Mësohet se dy lëkundje me magnitudë të vogël kanë goditur mëngjesn  e sotëm jugun dhe juglindjen e vendit.

Tërmeti i parë është ndjerë reth orës dy të mëngjesit në Vinjoll të Burrelit,  ndërsa i dyti është shënuar rreth orës 6 të mëngjesit në Borsh, me magnitudë 2.5 ballë. /K.C/Dritare.net

LEXO DHE :  Zjarret në Lurë/ Ndërhyjnë helikopterët

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.