Tërmet i fortë në Elbasan

Një tërmet me fuqi 3.4 magnitudë ka goditur qytetin e Elbasanit mbrëmjen e së shtunës.
Epiqendra e lëvizjes sizmike mësohet se ka qenë 2 km të pjesës veriore të qytetit rreth orës 20:35.
Deri tani nuk raportohet për të lënduar, por vetëm për dëme material në lagjen “Kala”.

LEXO DHE :  Si do të jetë moti, e diel 20 janar

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.