Tentativat për t’i shpëtuar Policisë/ Trafikantët braktisin drogën në plazh. Zbulohet një minierë ku e djegin

Ilustruese

Një pako me 17 kilogram kanabis është zbuluar nga Policia në plazhin e Kavajës. Droga ishte e lagur me ujë dhe e dëmtuar. Ndërkohë kanë nisur hetimet për të zbuluar dhe kapur autorët.

Edhe në minierën e fshatit Pojskë, në Pogradec, policia konstatoi një vatër zjarri me mbetje bime kanabisi. Nga kontrolli i kryer u gjetën 11.5 kg bimë kanabisi. Policia thotë se po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

LEXO DHE :  Rekordi i ri i Shqipërisë, e para në rajon për numrin e të burgosurve

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.