Tensione te Ministria e Brendshme, protestuesit përplasen me policinë

Më dhjetëra qytetarë janë mbledhur para Ministrisë së Brendshme, për të protestuar. Mësohet se, protestuesit kërkojnë largimin e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, nga posti i ministrit. Në këtë protestë janë bashkuar edhe disa deputetë të Partisë Demokratike.

LEXO DHE :  Rrëfimi i pazakontë i Batinit: Kërkoj djalin nga lidhja jashtëmartesore

Protesta ka nisur me tensione që në fillim, pasi protestuesit kanë tentuar të çajnë kordonin e policisë dhe fillimisht ia kanë dalë, por më pas policia ka marrë në kontroll situatën , duke shmangur kështu ndonjë incident./K.C/Dritare.net

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.