Tani që është shtatzënë, Meghan s’duhet t’i hajë këto ushqime!

Ohh! Meghan Markle duhet të ndjekë rregulla mbretërore herë pas here. Edhe tani që po pret një fëmijë nga princi Harry, ajo duhet të ndjekë disa rregulla, që e kufizojnë në ushqime. Disa ushqime, janë të ndaluara që Meghan t’i hajë gjatë shtatzënisë. Dritare.net ka sjellë për ju ushqimet që Meghan nuk duhet t’i hajë, tani që po pret një bebe.

 • Jo mish të gjallë, por vetëm të gatuar dhe përgatitur.
LEXO DHE :  Si do të jetë moti, e diel 21 prill 2019

 • Burgera të pjekur në skarë

 • Sushi

 • Djathë të butë

 • Zarzavate, bimë të palara

 • Lakër e kuqe

 • Vezë jo e zier mirë, informon dritare.net

 • Nuk duhet të pijë alkool

 • Lëngje të papastra

 • Fruta dhe perime të palara

 • Nuk duhet të pijë shumë çaje, informon dritare.net

 • Jo çaje bimore./K.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.