09:23 - 19 Janar, 2019

Etiketim: Vlora

Rama: Vlora, vendi më i mirë për të folur për Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama, në prezantimi i buxhetit të infrastrukturës në Vlorë, ka thënë që qyteti bregdetar do të transformohet sa i përket infrastrukturës rrugore. Ai...

Forcat Speciale pushtojnë edhe Vlorën, kontrolle për armë dhe drogë

RENEA ka mbërritur edhe në Vlorë.  Forcat speciale kanë kryer një operacion në lagjen ‘Partizani’, në Vlorë dhe raportohet  një person i shoqëruar. Operacioni ka...

Familjes së varfër nga Vlora i rilidhet energjia elektrike, Rama publikon...

Kryeministri Edi Rama para disa ditësh publikoi në “Facebook” një video nga familja e Niko Ahmetit në Vajzë të Vlorës të cilët jetonin në...

Video/ Pamje të rralla nga Vlora e viteve 1915-1920!

Pamje të rralla nga Vlora e viteve 1915-1920 janë publikuar nga faqja “Shqipëria e harruar”. Pamjet filmike janë realizuar nga ushtria italianë, që ka...

Ambasadorja e Kosovës: Serbët më kërcënojnë, nuk i kam frikë

Vlora Çitaku, ambasadorja e Kosovës, në SHBA ka deklaruar se ka marrë kërcënime nga disa serbë. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Çitaku shprehet se,...

Fotot/ Vlora, qyteti që nuk njihet më

Vlorën nuk do ta njohësh më këtë verë. Qyteti është i gjithë në ndërtim e sipër. Çdo gjë po ndryshon përditë. Qyteti i ngjan...

Foto/ Punimet në bulevard, Vlora po bëhet nga e para

Vlorë, pas përfundimit të Lungomares, punimet vazhdojnë në çdo cep të qytetit. Fotot më poshtë janë marrë në bulevardin e Vlorës, i cili po...

Djali që u arratis nga Vlora në komunizëm, sot bankier në...

Nga Dritare.net Ishte vetëm 24 vjeç kur u largua nga Shqipëria në ‘87, për tu nisur drejt një udhëtimi të gjatë nga Jugosllavia...

Foto/ Ja si ka qenë Vlora në vitin ’92!

Mimoza S. Hametaj sjell këto foto nga Vlora e '92. Kur e sheh qytetin me sytë e mallit, të ngjan gjithmonë më keq, ajo...

Vlora, Fieri, Tirana… për qytetet që nuk janë më fshatra

Nga Edmond Arizaj Kam një imazh të imagjinuar të Edi Ramës ku teksa i flisnin në vesh për kritikat, akuzat dhe sulmet ndaj shëtitores në...

Sondazhi me hotelet: Durrësi, “Hirushja” e kësaj vere, më dobët Vlora

Sondazhi i Qendrës së Kërkimeve Monitor (QKM) me 110 hotele bregdetare në vend zbulon tendencën. Si ka qenë ecuria e prenotimeve në korrik dhe...

Fotot e mrekullueshme nga Vlora

Hektor Pustina, një ndër emrat më të njohur të fotografisë, ka sjellë sot në Instagramin e tij, një kolazh artistik me pamje magjepsëse nga...

Foto/ Mitingu përmbyllës në Vlorë, ja si surprizoi Rama!

PS ka zhvilluar mbrëmë në Vlorë mitingun përmbyllës të fushatës zgjedhore. Kryeministri Rama ka qenë  i shoqëruar nga nëna  dhe bashkëshortja. Ra sidomos në...

Vlora e lavdishme e viteve ‘20-30, kur largoi ushtrinë italiane kokulur

Epopeja e Luftёs sё Vlorёs nё vitin 1920 ёshtё njё nga faqet mё tё lavdishme tё historisё tonё kombёtare. Mё 29 maj 1920 u...

Foto/ Pamje fantastike nga Lungomare në Vlorë…

Pavarësisht kritikave të shumta, Lungomare në Vlorë tashmë ka marrë formë dhe i jep një pamje të këndshme qytetit. Me këtë rast, aty organizohen edhe...