Video/ Pamje të rralla nga Vlora e viteve 1915-1920!

August 5, 2018 0

Pamje të rralla nga Vlora e viteve 1915-1920 janë publikuar nga faqja “Shqipëria e harruar”. Pamjet filmike janë realizuar nga ushtria italianë, që ka qenë e pranishme në Vlorë, gjatë atyre viteve./E.B-dritare.net Vlora 1915-1920! Filmim

Fotot/ Vlora, qyteti që nuk njihet më

April 14, 2018 0

Vlorën nuk do ta njohësh më këtë verë. Qyteti është i gjithë në ndërtim e sipër. Çdo gjë po ndryshon përditë. Qyteti i ngjan një kantieri gjigant që këtë verë do ketë marrë formë. Lungomare

Foto/ Ja si ka qenë Vlora në vitin ’92!

September 10, 2017 0

Mimoza S. Hametaj sjell këto foto nga Vlora e ’92. Kur e sheh qytetin me sytë e mallit, të ngjan gjithmonë më keq, ajo çfarë shikon nga ajo çfare kujton. Qyteti yt në kujtesë ka

Fotot e mrekullueshme nga Vlora

August 1, 2017 0

Hektor Pustina, një ndër emrat më të njohur të fotografisë, ka sjellë sot në Instagramin e tij, një kolazh artistik me pamje magjepsëse nga qyteti i detit, që të nxisin të nisesh per në Vlorë.

Foto/ Pamje fantastike nga Lungomare në Vlorë…

May 8, 2017 2

Pavarësisht kritikave të shumta, Lungomare në Vlorë tashmë ka marrë formë dhe i jep një pamje të këndshme qytetit. Me këtë rast, aty organizohen edhe aktivitete të shumta, si ai i Steelwings Vlora, një festë