02:54 - 20 Tetor, 2018

Etiketim: veshje

Ja veshjet që veshi Meghan Markle, për të fshehur shtatzëninë!

Meghan Markle është 12 javësh shtatzënë, dhe bëri si bëri, arriti ta mbante të fshehtë këtë lajm. Edhe pse kishte dyshime, asgjë nuk ishte...

7  kombinime veshjesh, që do ju bëjnë të ndiheni rehat dhe...

Trikot dhe xhinset janë një dashuri e vërtetë!  Sado veshje tjera të dalin në modë, këto dyja janë zgjedhja e parë. Dritare.net do ju...

20 fustane që mund t’i vishni në punë dhe në dasma

Dritare.net e di që ju vajzat gjithmonë blini 100 fustane dhe i vishni nga një herë, sepse një fustan që blini për dasmë, nuk...

Këto janë palltot më shik, që mund të vishni në vjeshtë!

Palltot hynë te ata veshje që kur t’i blini, duhet të kujdeseni që t’i zgjidhni sa më të kombinueshme.  Është një shpenzim që nuk...

Meghan Markle, më e mrekullueshme se kurrë, në dasmën e Eugenias!

Në martesën e princeshë Eugenias me Jack Brooksbank, Meghan Markle mbërriti me një fustan blu të errët, me një kapelë elegante dhe me një...

10 gjërat nga veshjet e djemve, që çmendin vajzat

Na kanë mësuar të mos gjykojmë një libër nga kopertina, por ndonjëherë përshtypja e parë është ajo që ka rëndësi. Ajo ku bazohemi ne,...

Si u veshën vipat, në America Music Awards 2018!

Yjet më të mëdha, të botës së muzikës morën pjesë në ‘America Music Awards 2018’. Tapeti i kuq u tejmbush nga këngëtarët, por jo...

9 trende jashtë mode, që duhet t’u thoni lamtumirë

    Gratë janë të çmendura pas modës, dhe duan të ndjekin tendencat më të fundit.  Janë shumë të kujdesshme për gardërobën e tyre dhe puna...

Foto/ Veshjet më të bukura të të gjitha kohërave!

Nuk ka dyshim që, moda ndryshon herë pas here. Por sërish ajo riprodhon trende të viteve të kaluara. Këto trende ne i kemi parë në...

Foto/ Kuadrati sërish në modë, ja disa mënyra si ta kombinoni!

Tendencat e kuadratit janë gjithmonë të mirëpritura për t’u veshur, ashtu sikur duam edhe të veshim gjithmonë xhinse. Mbase printet tradicionale nuk janë të...

Foto/ Veshjet e viteve ’70 u rikthyen , shihni stilet më...

Dizajnerët e modës po kthehen pas në kohë dhe po sjellin stilet e viteve ’70. Duket e çuditshme sesi ne urreni kur shikonim veshje,...

10 fustanet që duhet t’i vishni në tetor

Bashkë me vjeshtën vijnë edhe modelet e fundit të veshjeve. Industria e modës, në çdo sezon, është gati të sjellë stilet e fundit. Dritare.net...

Vishuni me pika, si Amal Clooney

Amal Clooney është gjithmonë e saktë me veshjet e saj. Avokatja dhe aktivistja e të drejtave të njeriut, gjen truke veshjeje që juve mund...

Foto/ Parisi surprizon me veshjet nga Java e Modës

Muajit të Modës dalëngadalë po i vjen fundi, dhe për momentin po mbahet në Paris. Yjet e modës kanë dalë në pasarela, për të...

Foto/ Si të dukeni me stil, duke veshur këpucë të sheshta

E keni parasysh dhimbjen e këmbëve kur qëndroni për një kohë të gjatë mbi taka të larta? Nëse ju nuk i keni dëshirë t’i...