16:20 - 18 Shkurt, 2019

Etiketim: Veggies Tirana

Kjo është dieta që parandalon 1 në 3 vdekje të hershme!

Studimet e universitetit të Havardit kanë zbuluar se duke hequr dorë nga mishin, parandalohen të paktën 1/3 vdekje. Sipas zyrës së statistikave në Britaninë e...

Jeni me grip? Ja receta ideale që të shëroheni si me...

Dimri është periudha  ku imuniteti bie dhe sëmuremi shumë shpesh. Që të mos prekemi nga virozat, na duhet të ushqehemi shëndetshëm. Por, çfarë mund...

Për drekën e së shtunës, përgatisni supën e artë

Në këto ditë të ftohta dimri dhe të mbushura me viroza, është shumë e rëndësishme të ushqeheni shëndetshëm dhe të merrni vlerat ushqyese. Dritare.net ju...

Shef Xhema, i pjatave të bukura dhe të shëndetshme

Dashuria fillon nga stomaku dhe përfundon në zemër. Që të ushqehesh shëndetshëm dhe të provosh shije të paimagjinueshme, duhet të dish kush është shefi i...

Sa shumë veganë në Tiranë. Ja surpriza e Inës për ne!

Nga Dritare.net Restoranti i parë vegjetarian dhe vegan në kryeqytet vjen me një ambjent të ri. Veggies Tirana, nuk është vetëm një vend...

Rudina Xhunga tregon nga çfarë ka hequr dorë së fundmi

Është një ndër personazhet me natyrë më të rezervuar, por gazetarja Rudina Xhunga ka zbuluar shumë detaje të panjohura nga jeta e saj, në...

Çajra organikë apo magjikë? Ja pse i zgjedhin Xhemi dhe Jonida!

Nga Dritare.net Çajrat bimorë janë tepër të domosdoshëm për forcimin e sistemit imunitar, kjo pasi vetitë e tyre janë thjesht magjike. Konsumi i...

Shef Xhema, kuzhinieri 20 vjeçar i vipave shqiptarë

Nga Dritare.net Xhemal Hoxha, është prej një viti, kuzhinieri më i famshëm në Tiranë. Ai jo vetëm gatuan për vipat shqiptarë, por edhe...

Ja ç’bëri Arbana Osmani para pushimeve!

Arbana Osmani ka nisur zyrtarisht pushimet. Por, më parë ka bërë një pastrim trupi, me një muaj dietë vegane. Ajo ka mbetur aq e kënaqur...

Jonida Maliqi ka një lajm te mirë

Nëse hapni Instagramin apo rrjetet e tjera sociale do të kuptoni që trendi  më i  fundit i vipave shqiptarë është veganizmi. Një stil jetese...

Saimiri i Stop nuk njihet. Ja çfarë ka bërë!

Saimir Kodra është një prej personazheve publike më të njohura të ekranit. Prej gati dy dekadash, e shohim çdo natë në televizion dhe nuk...

Ina te Blloku, vajza që të mëson ushqimin e shëndetshëm

Nga Dritare.net A e dini se çfarë kanë të përbashkët Bill Klinton, Al Gore, Miley Cyrus, Sia, Brad Pitt, Pamela Anderson, Kate Winslet, Anne...

Foto/ Ja kush e mban Amin në formë, veç Ermalit!

Amarda Toska, një nga prezantueset më të dashura për publikun shqiptar, njihet edhe si një nga vajzat më bukuroshe të ekranit. Edhe pse nënë e...