20:27 - 9 Dhjetor, 2018

Etiketim: vajza

Shqetësim për arsimimin e vajzave, në Shqipëri

Buxheti për arsimin në Shqipëri nuk e arrin synimin e qeverisë, pra shifrën 5% të Prodhimit të Brendshëm Bruto. Si për ironi, buxheti për...

Tendencat e modës që çdo vajzë duhet të ndjekë në 2019-ën

Viti 2018 ka qenë viti ku ka pasur shumë lajme dhe informime mbi tendencat e këtij viti, por dhe të vitit të ardhëm. Një...

Disa truke të vogla, që çdo vajzë duhet t’i dijë

Sfida e ditës për një vajzë, është si të vishën mirë dhe të duken të përsosura. Kjo sfidë bëhet edhe më e vështirë kur...

Ja si shpërblehet Albani nga Ameli, kur e merr atë nga...

Të jesh baba, është ndjenja më e bukur në botë. Këtë e dinë të gjithë. Për ta provuar këtë, ju tregojmë foton më të...

Vajza, këto 5 gjëra, tregojnë se partneri juaj ju dashuron me...

Çdo vajzë dëshiron të jetë e dashur dhe e dëshiruar, për të krijuar një familje të fortë dhe të ketë një njeri të besueshëm...

Video/ Vajza jetime me tumor në shpinë, tashmë mund të eci...

  Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” në News24 e nisën sezonin e ri të premten  e kaluar me historinë e Dajanës, 13-veçares që vuante nga një...

Probleme më të sikletshme të vajzave, në foto!

Vajzat janë ato që blejnë rroba pa ju nevojitur dhe përsëri thonë nuk kam çfarë të vesh. Gjithashtu vajzave u ndodhin mijëra probleme çdo...

Foto/ Makeup-i nuk të ndryshon vetëm fytyrën, por edhe jetën

Makeup-i është primari për femrat, dhe për ta është e vështirë të dalin ndonjë ditë pa bërë makeup. Edhe mund të çuditeni por në fakt...

10 gjërat nga veshjet e djemve, që çmendin vajzat

Na kanë mësuar të mos gjykojmë një libër nga kopertina, por ndonjëherë përshtypja e parë është ajo që ka rëndësi. Ajo ku bazohemi ne,...

PD: Ajo që po i ndodh vajzës nga Nikla tregon se...

Grida Duma, sekretare për Marrëdhëniet me Publikun ka folur edhe njëherë e shqetësuar për çështjen Rraja, por këtë herë nga foltorja e selisë së...

Drama e vajzës së dhunuar nga djali i pushtetit dhe e...

Nga Mero Baze   Sido që ta shikosh historinë e vajzës së dhunuar nga ish- i dashuri në Fushë Krujë, është e qartë që kemi të...

Vajza e Feim Ibrahimit: Ju tregoj televizionin që denigroi babain tim

  Janë të shumta veprat në dorëshkrim të kompozitorit Feim Ibrahimi, që vajza e tij, pianistja Etrita Ibrahimi kërkon t’i konservojë dhe t’i dixhitalizojë.   Një ndër...

Denocoi për përdhunim djalin e deputetit, flet vajza: Deklarata e Nuhut,...

  Ngjarja më e rëndësishme e ditën së sotme pa dyshim ka qënë dëshmia e një ish-nënkomisai policie,  Emiljano Nuhu, i cili ka deklaruar se...

Fustane të lirshme që do ju bëjnë të dukeni gjithmonë bukur

Nuk ka rëndësi sesa fustane kemi në gardërobë, ne vajzat gjithmonë do e kemi patjetër në mangët. Fustanet janë ajo lloj veshje që nuk...

Dy tipe vajzash ka në botë, zbulo cili je ti !

Bota është e ndarë në grupe të mëdha, që njerëzit të arrijnë të kuptohen më lehtë. E njëjta metodë është përdorur dhe në shkolla,...