06:49 - 21 Shkurt, 2019

Etiketim: sukses

5 gjëra që duhet t’i bëni në 2019, për një vit...

Duke ju uruar një vit të mbarë, dritare.net ju sjell disa këshilla shumë të vlefshme, të cilat do jua bëjnë 2019 një vit të...

Nëse dëshiron të jesh gjithmonë fitues, duhet të zotërosh këto 5...

Për të qenë fitues në çdo aspekt të jetës, ju keni nevojë të kombinoni disa aftësi natyrore me disa aftësi mendore. Dritare.net do ju...

J.K. Rowling: Rregullat për të qenë të suksesshëm!

Ajo është një romanciere ose më mirë e njohur si autore e serialit fantastik, Harry Potter. Libri ka tërhequr vëmendje në mbarë botën, ka...

7 gjëra që njerëzit e organizuar bëjnë, para gjumit

Dritare.net do ju tregojë disa gjëra që njerëzit e organizuar bëjnë përpara se të flenë, për të patur një ditë të mbarë nesër. 1. Rregullojnë...

Ja pse nuk duhet ta quani kurrë fëmijën tuaj ‘inteligjent’!

Nuk ka asgjë më të mirë sesa të kesh sukses, dhe çdo prind do dëshironte të shihte fëmijën e tij si nxënësin më të...

I gjithë ekrani për Luanën, ikona e Topit të ri

Sezoni i ri televiziv do ta gjejë Luana Vjollcën sërish në ekran, sipas të gjitha gjasave, me sezonin e dytë të “Pa limit”. Programi...

Për një mendje të shëndoshë, shtoni vetes këto karakteristika!

Sot është domosdoshmëri, të kesh një shëndet mendor të mirë, sepse vuajtja nga stresi, akthi apo depresioni, po shtohet çdo ditë e më shumë. Njerëzit...

Borina, vajza e derës përballë

Vajza të suksesshme shqiptare ka plot, brenda dhe jashtë vendit, të cilat gjithmonë kanë treguar se dinë t’ia dalin. Në një nga kryeqytetet më të...

Doni të jeni i pasur, ja 10 gjërat që nuk duhet...

Është mjaft e dallueshme diferenca që ka një i pasur nga një jo i pasur. Disa studime kanë treguar se çfarë veprimesh i diferencojnë...

Gratë më të suksesshme në botë: Ja si të rriteni në...

Gratë më të fuqishme dhe më të pasura në botë sigurisht që njohin një ose dy gjëra për suksesin e karrierës. Të 50 gratë...

1 ide dhe 3 hapa të thjeshtë, si ta bëni ëndrrën...

Nga Joe Hyrkin, CEO Issuu Platformat teknologjike janë shndërruar në një mjet të rëndësishëm për të gjithë njerëzit krijues, të cilët, falë tyre, e kanë...