16:46 - 11 Dhjetor, 2018

Etiketim: shtepi

Ide si mund ta transformoni ballkonin tuaj, në një ambjet të...

Shtëpia që të quhet e bukur, nuk duhet vetëm të jetë e arreduar bukur brenda, por duhet të ketë dhe një oborr të  mirëorganizuar. Nëse...

Foto duke dekoruar shtëpinë, Melanie Trump kthehet në meme

Melanie Trump dhe dizajnues të tjerë, dekoruan Shtëpinë e Bardhë me rastin e festave të fundvitit. Ndërkohë, Melanie ndau me ndjekësit e saj në...

Unaza e Re/ Kikia: Banesave iu vu kryq, si në kohën...

Gazetari Mentor Kikia i ftuar në "Arena" në Ora News thotë se shteti ka bashkëjetuar me paligjshmërinë në vend, dhe madje ka qenë aksioner...

10 shtëpi të filmave vizatimorë, që janë ndërtuar në të vërtetë

Filmat vizatimorë jetojnë gjithmonë në zemrat tona, që nga fëmijëria. Gjithmonë mund të keni dashur të jetojmë si heronjtë e filmave vizatimorë, të kishim...

Arsyeja e rrezikshme, pse s’duhet t’i vishni këpucët brenda shtëpisë!

Disa njerëz u kërkojnë të ftuarve të tyre, që t’i heqin këpucët, ndërsa të tjerët nuk i pengojnë të hyjnë me këpucë veshur. Ndodh...

Ja si ta mbroni shtëpinë nga hajdutët, kur nuk ndodheni aty!

Sipas statistikave, numri i apartamenteve që vidhen është rritur. Për të shmangur një problem të tillë, dritare.net do ju tregojë disa mënyra efikase si...

Eksploziv shtëpisë së miliarderit, George Soros

Një pako eksplozivi, që synonte investitorin miliarder dhe filantropin, George Soros është sekuestruar në shtëpinë e tij, në New York. Forca të posaçme antiterroriste...

Keni shtëpi shumë të vogël? Ja 20 truke si mund të...

Të jetosh në një hapësirë ​​të vogël mund të jetë e vështirë, por me disa ide inovative dhe pak punë, mund ta kthejmë atë...

Ide si të përdorni litarët e zakonshëm, pë të dekoruar shtëpinë

Interneti është vendi ku ti mund të gjesh informacione dhe ide, pafund. Dritare.net do ju jap disa ide sesi mund të përdorni litarë të...

Rama dhe Manastirliu i sigurojnë shtëpi të re, një tjetër familje...

Kryeministri i vendit, Edi Rama, në një postim në Facebook, tregon sesi bashkë me ministren e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, i kanë...

Tritoli në shtëpinë e Xhisielës, 16 të shoqëruar

Një ditë pas shpërthimit në oborrin e banesës së gjyshit të Xhisiela Malokut, polciia e Fushë Krujës ka shoqëruar 16 persona. Burime për “BalkanWeb”...

Tritoli në banesë/ Policia merr në mbrojtje, Xhisiela Malokun

Pas sulmit me eksploziv, në shtëpinë e gjyshërve të Xhisiela Malokut, Policia e Krujës ka vendosur të marrë në mbrojtje familjen e 25-vjeçares. Në...

5 truket që do ju ndihmojnë të pastroni shtëpinë më shpejt

    Gratë zakonisht  janë ato që shpenzojnë më shumë kohë nga jeta e tyre duke u marrë me pastrimin e shtëpisë. Dritare.net sot në këtë artikull...

Ngjyra, ngjyra, ngjyra. Këtë shtëpi mund ta kesh edhe ti!

Nëse doni që të keni një shtëpi të gjallëruar me ngjyra, është shumë e lehtë për ta pasur. Mjafton që ju të blini disa...

23 ide frymëzuese për të arreduar shtëpinë tuaj

  Të gjithë ne kemi shumë dëshirë të jemi të rrethuar nga mobilie komode në shtëpi. Edhe kompanitë më të mira të arredimit të banesave,...