06:48 - 21 Shkurt, 2019

Etiketim: shtepi

Lista/ Sa do të paguani për taksën e re të shtëpive!

Shtyhet arkëtimi i taksës së shtëpive sipas llogaritjes së formulës së re. Taksa e pronës, e llogaritur sa 0,05 për qind e vlerës së...

Video/ Rama: Pamje nga shtëpia e re e Ëngjëllushit, ku errësira...

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka ndarë me shqiptarët një video nga shtëpia e re e Ëngjëllush Hysenllarit, nga Sovjani i Korçës. Deri pak kohësh,...

Video/ Rama: Përqafime dhe shumë lot nga familja në skamje e...

Kryeministri i vendit, Edi Rama u ka uruar shqiptarëve një të diel të qetë me një video nga vizita në shtëpinë e rrënuar të...

Disa truke organizimi, që duhet t’i kishit mësuar më parë!

Në jetën e shpejtë që bëjmë sot, shpesh harrojmë të kujdesemi për veten tonë, si fizikisht ashtu dhe mentalisht. Në këtë artikull, dritare.net do...

Foto/ Qyteti mbresëlënës italian, ku mund të blini shtëpi me vetëm...

Për të gjithë ata që e duan ditën me diell, klimën mesdhetare dhe aromën e detit, vjen një ofertë tunduese nga ishulli jugor i...

Si të fitoni 125$ në minutë, me këto truke mahnitëse!

Doni të fitoni disa para këtë vit, me vetëm një përpjekje të vogël? Epo një ekspert i kursimit të parave na zbulon disa truke...

Disa aktivitete dimërore, që do i argëtojnë fëmijët pafund!

Kur jashtë bën ftohtë dhe bie borë, fëmijët e vegjël janë të parët që duan të dalin nga shtëpia. Por çfarë duhet të bëni...

Muret me gurë, risia më e re e dizajnimeve të shtëpive

Nëse deri tani keni marrë ide çfarë ngjyre të lyeni shtëpitë, apo çfarë letre muri t’i vendosni për të bërë të duket shtëpia më...

Ide si të transformoni shtëpinë tuaj, ashtu siç e keni ëndërruar

Shumë njerëz mendojnë se të kesh shtëpinë e ëndrrave, duhen shumë para, por kjo nuk është e vërtetë. Gjithkush mund të bëjë shtëpinë që...

Ide si mund ta transformoni ballkonin tuaj, në një ambjet të...

Shtëpia që të quhet e bukur, nuk duhet vetëm të jetë e arreduar bukur brenda, por duhet të ketë dhe një oborr të  mirëorganizuar. Nëse...

Foto duke dekoruar shtëpinë, Melanie Trump kthehet në meme

Melanie Trump dhe dizajnues të tjerë, dekoruan Shtëpinë e Bardhë me rastin e festave të fundvitit. Ndërkohë, Melanie ndau me ndjekësit e saj në...

Unaza e Re/ Kikia: Banesave iu vu kryq, si në kohën...

Gazetari Mentor Kikia i ftuar në "Arena" në Ora News thotë se shteti ka bashkëjetuar me paligjshmërinë në vend, dhe madje ka qenë aksioner...

10 shtëpi të filmave vizatimorë, që janë ndërtuar në të vërtetë

Filmat vizatimorë jetojnë gjithmonë në zemrat tona, që nga fëmijëria. Gjithmonë mund të keni dashur të jetojmë si heronjtë e filmave vizatimorë, të kishim...

Arsyeja e rrezikshme, pse s’duhet t’i vishni këpucët brenda shtëpisë!

Disa njerëz u kërkojnë të ftuarve të tyre, që t’i heqin këpucët, ndërsa të tjerët nuk i pengojnë të hyjnë me këpucë veshur. Ndodh...

Ja si ta mbroni shtëpinë nga hajdutët, kur nuk ndodheni aty!

Sipas statistikave, numri i apartamenteve që vidhen është rritur. Për të shmangur një problem të tillë, dritare.net do ju tregojë disa mënyra efikase si...