02:57 - 17 Tetor, 2018

Etiketim: Semundje

Ju jeni të pavetëdijshëm, që këto 12 vese, dëmtojnë rëndë shëndetin

Ne kemi shumë vese të cilat jo vetëm janë të dëmshme, por edhe të rrezikshme për shëndetin. Ndërkohë që vazhdojmë të kënaqemi duke ngrënë...

Nuk pritej, Justin Bieber preket rëndë nga gjendja shëndetësore e Selenës

Justin Bieber, mbrëmë kaloi një natë të trishtuar pasi mori vesh lajmin që Selena Gomez ishte shtruar në spital psikiatrik. Gjendjen e tij të...

Do të habiteni kur të shihni, çfarë i shkatërron veshkat!

Mbrojtja e veshkave është një nga gjërat më të rëndësishme, që mund të bëni për shëndetin tuaj. Por nëse ju nuk kujdeseni, bëni gjëra...

6 sëmundjet, që nuk ju lejojnë të humbisni peshë!

Sipas të dhënave nga Organizata Botërore e Shëndetit, rezulton se, në vitin 2016 më shumë se 39% e meshkujve dhe 40% e grave, ishin...

90% e njerëzve nuk e dinë se e kanë këtë çrregullim!

Në çdo rast kur ju sëmureni, ju konsumoni menjëherë ilaçe dhe nisni një trajtim të duhur. Ose në disa raste nuk i kushtoni fare rëndësi...

Çfarë ndodh me trupin, kur nuk ngopet me gjumë?

Kur ju nuk flini gjumë mjaftueshëm në trupin tuaj ndodhin disa ndryshe negative. Duke nisur që te shtimi në peshë e deri te rënia...

INSTAT nxjerr shifrat: Këto janë sëmundjet që po vrasin shqiptarët

INSTAT ka publikuar të dhënat për numrin e vdekjeve në vitin 2017, ku rezulton se ato kanë qenë në rritje. Dy faktorët kryesorë që...

Flutura Açka humb djalin e vetëm, ja mesazhi rrëqethës i saj!

Mesnatën e kësaj të diele, shkrimtarja e mirënjohur shqiptare, Flutura Açka ka humbur djalin e saj të vetëm. Këtë lajm të hidhur vetë shkrimtarja...

Zakonet e njerëzve që nuk sëmuren kurrë

Përveç prirjes biologjike, disa zakone jetësore bëjnë dallim midis njerëzve me imunitet të dobët dhe të fortë. Shkencëtarët ekzaminuan një sërë studimesh të imunologjisë dhe...

Kim Jong-un pretendon se ka gjetur kurën për SIDA dhe kancerin

Koreja e Veriut ka krijuar një ilaç çudibërës që jo vetëm që shëron SIDA-an, por edhe çrrënjos Ebolën dhe kancerin, kuptohet nëse janë për...

Qeveria, 5 milionë lekë për kurimin e aktorit. Ndriҫim Xhepa flet...

Lajmi që qarkulloi sot pasdite se Ndriçim Xhepa është i sëmurë duhet të ketë mërzitur shumë adhurues të tij. Gjithashtu të shqetësuar për shëndetin...

Foshnja 1 muajshe vuan nga zemra, familja në Elbasan apel për...

Emiliano ka një muaj e gjysmë që ka lindur, dhe prindërit kanë mësuar, se ai ka lindur me vrimë në zemër. Familjarët kanë kërkuar ndihmë,...

Çfarë nuk duhet të kërkoni asnjëherë në google

Në shumicën e rasteve, Google mund të jetë një ndihmë e madhe për të gjetur diçka që ju nevojitet. Megjithatë, nganjëherë mund të jetë...

Kujdes, këto sëmundje nuk kanë asnjë simptomë

Nuk duam t’ju frikësojmë, realisht. Por disa gjendje të rënda shëndetësore, padashur pa kujtuar mund të jenë duke ju rrezikuar jetën dhe ju mund...

Nga këto sëmundje vdekjeprurëse po infektohet bota

Këtë sëmundje që e kemi neglizhuar prej kohësh po përhapet frikshëm nëpër botë. Dita Botërore e Hepatit është 28 korriku dhe ka për qëllim...