Kush ta dha patentën, ty?

August 9, 2018 0

Nga Rudina Xhunga Bashke me vogëlushen 7 vjeçare,  iku edhe një djalë i ri, Ramazani,  qe po shkonte me biçikletë në punë. Në pak sekonda, njeri pas tjetrit, dhanë shpirt ne rrugë. E shoh dhe

Sokol Balla ndjek Rudina Xhungën

January 9, 2018 0

Rudina Xhunga nisi në TVSH, me emisionin “Dritare”, ndërkohë që atëherë ishte zv. kryeredaktore e gazetës “Zëri i Popullit”, gazetës zyrtare të PS –së. Emisioni  “Dritare” erdhi pas emisionit të Blendi Fevziut në atë kohë,

Rudina Xhunga largohet nga Vizion Plus

January 8, 2018 0

Rudina Xhunga, autore dhe moderatore e emisionit “Dritare” në Vizion Plus, largohet nga televizioni ku punoi për mëse 2 vjet. Rudina Xhunga është botuese e portalit Dritare.net, një gazetë online e bashkëthemeluar me bashkëshortin, Dritan

At Antonio Bellusci, një lutje për Shqipërinë

September 15, 2017 0

Kjo intervistë është bërë në vitin 2017, ndërsa Shqipëria po kalonte një moment përplasjeje politike të fortë. Rudina Xhunga shkoi në Kalabri dhe solli lutjet e një prifti atdhetar, për vendin amë. Sot po e

Arbën Xhaferi, in memoriam

August 15, 2017 0

Arbën Xhaferi u nda nga jeta më, 15 gusht 2012. Ishte politologu, filozofi, ideologu dhe vizionari i shqiptarëve. Dritare.net sjell një intervistë nga libri “12 porositë e Arbën Xhaferit”, me autore gazetaren, Rudina Xhunga. Kjo

1 2