07:17 - 21 Shkurt, 2019

Etiketim: rudina Xhunga

Rudina Xhunga: Ja pse reagova ndaj ministrit Lleshaj!

Gazetarja dhe moderatorja e emisionit “Dritare me Rudinën” në News 24, Rudina Xhunga ka bërë një sqarim të gjatë për shpërthimin e saj të...

Një super lajm për mamatë!

Për këdo që nuk është në dijeni, në Krishtlindjet e 2016- s u botua për herë të parë “Përrallat e Pitilushes” me bashkautoret Rudina...

Videodedikimi i Gjergj Lekës për Rudinën: Sa vështirë të jesh një...

Gjergj Leka, kantautori nga më të dashurit për shqiptarët, ka uruar në mënyrën më të veçantë Rudina Xhungën dhe bashkëshortin e saj, për Vitin...

Anthony Giddens: Shqipëria duhet të kuptojë ndryshimet e thella, që po...

Nga Rudina Xhunga Me Giddens u takova në sajë të Henri Çilit. Henri është njëri prej njerëzve që kam miqësi qyshkur ndanim bashkë faqet e...

Amos Oz: Të njoh me fjalën magjike, kompromisin!

Nga Rudina Xhunga RUDINA XHUNGA: Do të doja ta nisnim këtë intervistë me një përjetim shumë personal. Dje në orën një, qëndroja përpara shtëpisë suaj në...

Video/ Rudina Xhunga: Ju tregoj ca sekrete !

Gazetarja Rudina Xhunga nëpërmjet kësaj videoje, të fton të mësosh si u xhirua një prej intervistave të saj më të bukura. Në Arad, me...

Takohemi në përralla: Pse këshilla e Rudina Xhungës vlen kaq shumë...

Përmes një postimi në Twitter pak orë më parë (e shtunë, 24 nëntor), Rudina Xhunga ka njoftuar se ka pranuar me kënaqësi ftesën e...

Rilindja e Rudina Xhungës

Gazetarja e njohur rikthehet në një ekran tjetër, por me misionin që ka patur gjithmonë. Për gazetën MAPO ajo flet për gazetarinë, atë tradicionale...

Video/ Rudina Xhunga përmend Olsi Ramën e Dakon, Rama përplaset live...

Kryeministri Edi Rama ka humbur toruan dhe është shfaqur i tensionuar në emisionin ‘Dritare me Rudinën’  në News24, teksa gazetarja Rudina Xhunga i ka...

Media në Shqipëri/ Fryn erë ndryshimi

Era e ndryshimit, shkruan Beti Njuma në instagram, për te ndarë me miqtë lajmin e emërimit të saj në drejtim të lajmeve të Ora...

Foto/ Sot janë ministra e gazetarë, a i njihni këta persona...

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro ka postuar ditën e sotme një foto të 45 viteve më parë, pikërisht me 1 shtator 1973 kur ajo...

Rudina Xhunga po na zbulon vendet më të dashura për të...

Restorante dhe pamje të ndryshme, por postimi i sotëm i gazetares ishte një pamje mahnitëse. Kanina e cila është e vendosur në majën e...

Kush ta dha patentën, ty?

Nga Rudina Xhunga Bashke me vogëlushen 7 vjeçare,  iku edhe një djalë i ri, Ramazani,  qe po shkonte me biçikletë në punë. Në pak sekonda, njeri...

Këta pasunarët e Shqipërisë, na dinë për budallenj, neve?

Nga Luna Ruvina E dashur Rudinë, Nuk e njoh biznesmenin që të ka kërcënuar e nuk dua të paragjykoj askënd. Thjesht më bëre të mendoj për...

Rudina Xhunga në Intv: Jam mjaftueshmërisht Rudina, problemet më nxisin të...

E shtuna në “Një kat më lart” të moderatorit Ermal Peçi solli në shtëpinë e fundjavës gazetaren e njohur Rudina Xhunga. Shkëputja e saj...