Të shtëna në Toronto, 13 të plagosur

July 23, 2018 0

Një sulm i rëndë ka ndodhur në një rrugë në Toronto, ku një person i armatosur ka hapur zjarr duke lënë të vdekur një grua dhe plagosur 13 të tjerë, njëri prej të cilëve është

Te restoranti i sirianëve në Vorë

April 7, 2018 0

Nga Edlira Ruzi Shoqja ime Fjolla, një vajzë myslimane, që menaxhon së bashku me bashkëshortin një kafene alla turka, duke bërë muhabet shtruar, na rrëfeu për një restorant të veçantë. S’mu durua dhe sapo gjeta

Ky hotel, mos e beso po deshe, është në Golem

December 13, 2017 0

Shqiptarët çdo fundjavë kërkojnë një restorant të mirë, bio, të veçantë dhe sidomos të ri. E kërkojnë dhe e gjejnë. Ne, të Dritare.net, i kemi ndihur lexuesit të bëjnë zgjedhjen e duhur me infot pikante

Foto/ Ja si duket restoranti i parë nudist në Francë!

December 9, 2017 0

I vendosur në rrugën “Rue Gravelle”, një rrugë e qetë në juglindje të Parisit dhe sapo u përurua restoranti O’naturel, i pari restorant nudist në kryeqytetin francez. Binjakët Mike dhe Staphane Saada braktisën punët e

Del videoja e grupit anti Basha: Ja çfarë ndodhi sot!

May 29, 2017 0

Ditën e sotme grupi demokrat anti Basha i përbërë nga Ridvan Bode, Astrit Patozi, Majlinda Bregu, Jozefina Topalli, Arben Imami dhe Keltis Kruja kanë drekuar në një restorant në Tiranë. Faqja e njohur në facebook

Si t’ia kthejmë buzëqeshjen kamerierit?

May 29, 2017 0

Nga Edlira Ruzi “You have to be a couple to eat in this city”, thoshte një personazh i “Sex and the City”, duke ju referuar Nju Jorkut. E di që zor se mund të qëndrojë