02:16 - 23 Janar, 2019

Etiketim: restorant

Disa situata në restorante, që i bëjnë kamarierët, të urrejnë klientët

Të flasësh me edukatë, nuk të bën të ndihesh inferior. Por disa njerëz  kanë ego, dhe sa herë që shkojnë në restorant mendojnë se...

Basha nxjerr video: Dako u ka dhënë leje bandës së Avdylajve,...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha vazhdon me akuzat ndaj kreut të Bashkisë Durrës, Vangjush Dakos. Në një postim në Facebook, Basha thotë se Dako...

Disa mënyra kreative për t’i mbajtur fëmijët të zënë në restorant

Një dozë e mirë durimi dhe shumë kreativitet do t'ju ndihmojë të shijoni mbrëmjen dhe të argëtoni  edhe fëmijët në restorant. Kush ka një fëmijë...

Foto/ Rama: Ju tregoj një restorant, në Lungomaren e Vlorës!

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Vlorë, dhe ka drekuar së bashku me ministrat në restorantin “Bujar” në Lungomare. Rama takuar më pas dhe...

Kushte të rënda higjieno-sanitare/ Shihni si përgatitej ushqimi në këto 3...

Ditën e sotme, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka lajmëruar se, ka mbyllur 3 lokale në Jalë, për shkak se nuk kishin kushte të mira...

Punonin në një restorant në Athinë, shkrumbohen 3 shqiptarët

Zjarret e tmerrshme që kanë shkrumbuar Athinën ditën e djeshme dhe që vazhdojnë edhe sot, i kanë marrë jetën 3 shqiptarëve, që punonin në...

Të shtëna në Toronto, 13 të plagosur

Një sulm i rëndë ka ndodhur në një rrugë në Toronto, ku një person i armatosur ka hapur zjarr duke lënë të vdekur një...

Te restoranti i sirianëve në Vorë

Nga Edlira Ruzi Shoqja ime Fjolla, një vajzë myslimane, që menaxhon së bashku me bashkëshortin një kafene alla turka, duke bërë muhabet shtruar, na rrëfeu...

Nuk di çfarë të besh për Shën Valentin? Ne kemi një...

Nga Dritare.net Shën Valentini është një prej festave më të rëndësishme, kryesisht për ata që janë të dashuruar. Edhe pse sot në kohërat...

Sa shumë veganë në Tiranë. Ja surpriza e Inës për ne!

Nga Dritare.net Restoranti i parë vegjetarian dhe vegan në kryeqytet vjen me një ambjent të ri. Veggies Tirana, nuk është vetëm një vend...

Nuk ke rezervuar për Vitin e Ri? Artigiano, zgjedhja e parë

Nga Edlira Ruzi “Ku do e kaloni Vitin e Ri?” - na pyeti një shoqe ndërsa pinim çaj. Sa po bëhesha gati të përgjigjesha, kur...

Ky hotel, mos e beso po deshe, është në Golem

Shqiptarët çdo fundjavë kërkojnë një restorant të mirë, bio, të veçantë dhe sidomos të ri. E kërkojnë dhe e gjejnë. Ne, të Dritare.net, i...

Foto/ Ja si duket restoranti i parë nudist në Francë!

I vendosur në rrugën “Rue Gravelle”, një rrugë e qetë në juglindje të Parisit dhe sapo u përurua restoranti O’naturel, i pari restorant nudist...

Hapet restoranti i parë që shërben mish njeriu. Ja ku e...

Në kryeqytetin e Japonisë, Tokios, është përuruar restoranti i parë në botë që ligjërisht ofron mish njeriu. Ambicia e japonezëve i kalon vërtetë të...

Del videoja e grupit anti Basha: Ja çfarë ndodhi sot!

Ditën e sotme grupi demokrat anti Basha i përbërë nga Ridvan Bode, Astrit Patozi, Majlinda Bregu, Jozefina Topalli, Arben Imami dhe Keltis Kruja kanë...