15:24 - 18 Shkurt, 2019

Etiketim: rama

Djegia e mandateve, Rama: Lulzimi po luan blofin

Gjatë mbledhjes me grupin parlamentar të PS-së, Rama është shprehur se, opozita dështoi plotësisht në protestën e 16 shkurtit. Sipas Ramës, Basha po luan...

Opozita djeg mandatet, Rama iu jep një porosi deputetëve

Ndërsa opozita propozoi djegien e mandateve, kryeministri i vendit, Edi Rama gjatë mbledhjes së grupit parlamentar, u ka dhënë porosi deputetëve që të organizohen...

Video/ Rama: Ju tregoj Kishën e Shën Kollit në Rosokovec!

Kryeministri i vendit, Edi Rama u ka uruar shqiptarëve një javë të mbarë me një video nga Kisha e Shën Kollit, në Roskovec. "MIRËMËNGJES 😃 dhe me...

Protesta/ Kryemadhi: Rama nuk ka parë gjë akoma

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar sërish për protestën, ndërsa thotë se beteja kundër kryeministrit Rama vazhdon. Përmes një postimi...

Protesta e opozitës, Rama: Goditi Shqipërinë në sytë e botës

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka reaguar për protestën e një ditë më parë të opozitës, para Kryeministrisë. Përmes një postimi në Twitter, Rama...

Kryemadhi: Rama po helmon popullin, të dënohen dhunuesit

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar sërish për protestën. Kryemadhi shprehet se, Rama po helmon popullin dhe do të mbajë...

Protesta/ Rama poston foton: Vlora dhe politika e dalë boje në...

Pas tensioneve të shkaktuara para Kryeministrisë, ka reaguar edhe kryeministri i vendit, Edi Rama. Përmes një postimi në Instagram, Rama shkruan: "SOT - Bashkëqeverisja me...

Video/ Protestuesit fillojnë të djegin, e nisin me karikaturën e Ramës

Ka nisur protesta e opozitës para Kryeministrisë. Ndërkohë në një video të siguruar nga dritare.net shihen disa protestues që djegin dhe shkelmojnë një karikaturë...

Foto/ Ja pjesëmarrja në takimin e Ramës, në Vlorë

Ndërsa opozita pritet të nisë protestën para Kryeministrisë, kryeministri i vendit, Edi Rama ndodhet në Vlorë, duke zhvilluar takim me qytetarët në Sheshin e...

Opozita në protestë, ja ku do të jetë kryeministri të shtunën!

Ndërsa opozita do të jetë në protestë, të shtunën e 16 shkurtit, kryeministri i vendit, Edi Rama do të jetë jashtë Tirane. Mësohet se,...

Lleshaj për bojën ndaj kryeministrit: Si skenat që krijoi Gruevski

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar pas incidentit të ndodhur në Kuvend, ku nënkryetari i PD-së, Edi Paloka gjuajti me bojë, kryeministrin Rama....

Boja blu në fytyrën e Ramës dhe boja e zezë në...

Nga Flogert Muça Deputeti i Lulzim Bashës Edi Paloka, i propozuar edhe si nënkryetar Kuvendi nga radhët e opozitës, duke i hedhur bojë me shiringë...

Video/ Paloka e qëlloi me bojë, Rama: Populli s’i meriton këta...

Pasi nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka e qëlloi me bojë në fytyrë, përmes një postimi ka reaguar sërish kryeministri, Edi Rama. Rama falënderon mbështetësit...

Qëlloi me bojë në fytyrë Ramën, reagon Edi Paloka

Deputeti i PD-së Edi Paloka ka qëlluar me bojë kryeministrin Rama, gjatë seancës së sotme parlamentare. Pas këtij veprimi, Paloka ka dhënë një deklaratë për...

Reduktimi i dënimit për Dajtin, Rama: Vrasësi, i lidhur me Berishën

Gjatë një takimi me banorët e Rrëshenit, kryeministri i vendit, Edi Rama ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit, për reduktimin e dënimin...