Video/ Rama: Ja projekti 3D, për Tepelenën turistike!

July 14, 2018 0

Mëngjesin e sotëm, kryeministri i vendit, Edi Rama ka përzgjedhur t’i urojë shqiptarët një fundjavë të mbarë, me një video nga projekti  për transformimin e Tepelenës, nga një zonë të braktisur, në një zonë turistike. 

Negociatat/ Rama: Muaj të vështirë na presin përpara

July 13, 2018 0

Kryeministri i vendit, Edi Rama gjatë konferencës për shtyp, së bashku me komisionarin e KE, Johannes Hahn është shprehur për çeljen e negociatave se, qeverinë e pret një punë e vështirë përpara anëtarësimit. Gjithashtu ai

Foto/ Rama dhe Bushati, me tren drejt Brukselit

July 11, 2018 0

Ditën e sotme kryeministri i vendit, Edi Rama pritet të marrë pjesë në samitin e NATO-s në Bruksel së bashku me ministrin e Punëve të Jashtme, Ditmir Bushatin. Sot, pas përfundimit të samitit në Londër,

Habit Rama: Ja pse nuk mbaron bypassi i Fierit!

July 3, 2018 0

Pas prezantimit në 3D të rrugëve te Arbërit dhe mbikalimit të Thumanes, kanë lindur pyetjet pse nuk mbaroj e rrugët e filluara prej kohesh dhe ku do gjenden paratë. Projekti i fundit që ka paraqitur

1 2 3 21