07:30 - 21 Shkurt, 2019

Etiketim: prindër

Vajza me aftësi ndryshe që ia doli të ndjekë ëndrrat, surprizon...

Historia që na emocionoi në programin “Dua të të bëj të lumtur” ishte ajo e Dorinës, vajzës nga Durrësi e cila prej vitesh kishte...

5 zakonet që duhet të kenë prindërit, për të rritur fëmijët...

Të jesh prind është një përgjegjësi e madhe dhe një rol i madh. Fëmija merr shumë mësime nga prindërit. Prandaj është e rëndësishme që...

11 mite rreth adoptimit, që nuk duhet t’i besoni

Shumë prindër dëshirojnë të adoptojnë fëmijë, dhe shumë shpesh ndodh që atyre u ndryshohet mendja për shkak të disa gjërave që besojnë. Ka shumë mite...

Prindërit më kreativë, që keni parë!

Gjërat më të bukura për fëmijët, krijohen nga prindërit. Ata do të bënin gjithçka për sigurinë dhe lumturinë e fëmijës së tyre, aq sa...

Ja çfarë thanë prindërit për librat falas, në shkollën ‘Vasil Shanto’!

E hëna e shumëpritur për fëmijët,  erdhi! Sot u hapën dyert e shkollave në të gjithë vendin. Në kryeqytet ishte një ditë ndryshe. Ajo...

Prindërit e autorit të masakrës, tregojnë çfarë ndodhi para ngjarjes

Sadik dhe Lindita Zykaj, dy prindërit e autorit të vrasjes së 8 personave, në fshatin Resulaj, janë marrë në pyetje nga policia e Vlorës. Prindërit...

Prindërit e Melania Trump marrin shtetësinë amerikane

Viktor dhe Amalija Knavs, prindërit e Melania Trump, tanimë janë zyrtarisht shtetas amerikanë. Prindërit e Zonjës së Parë morën shtetësinë të enjten, njoftoi avokati i...

Foto të çuditshme që tregojnë sesi sillen prindërit me fëmijët!

Ne jemi mësuar me idenë që prindërit janë të rritur dhe dinë çfarë është e mirë dhe çfarë është e keqe. Por dritare.net do...

U akuzua nga PD se po mblidhte të dhënat e prindërve,...

Partia Demokratike, ka denoncuar Ministrinë e Arsimit, se po kërkonte që me anë të një formulari të mblidhte të dhënat e prindërve. Menjëherë pas...

Foto/ Aktori i Portokallisë bëhet baba: Mirë se erdhe bir!

Aktori më i pëlqyer i Portokallisë, Marin Orhanaso bëhet baba për herë të dytë. Më datë 8 prit vetë aktori ka lajmëruar se do...

10 hapa për të këshilluar fëmijët tuaj, pa i dënuar

"Ku e kemi dëgjuar idenë e çmendur, që në vend që t'i bëjmë fëmijët t'i bëjnë më mirë gjërat, së pari duhet t'i bëjmë ata të...

Alarmi i mjekëve: Prindër kujdes! Po iu bëni keq fëmijëve tuaj

Mjetet elektronike, smartphone, iPad, të cilat u lihen në dorë fëmijëve kanë rritur numrin e vogëlushëve që kanë probleme me shikimin. Në fillim të klasës...

Prindërit e moshuar denoncojnë djalin. U merrte pensionin dhe i dhunonte

Një ҫift të moshuarish janë detyruar t’i drejtohen policisë për ndihmë pasi djali i tyre i dhunonte sistematikisht. Burrë dhe grua të thyer në moshë...

Shtatori, si kalohet ankthi që kanë prindërit dhe fëmijët

Ka diçka në ajër këto ditë që na bënë të kuptojmë se verës i erdhi fundit, shtatori ka hyrë me të dyja këmbët dhe...

Çfarë prindi jeni sipas shenjës së horoskopit?

Keni menduar të bëheni prind një ditë? Nëse jeni një prej këtyre shenjavë të horoskopit, keni të gjitha gjasat të bëheni një prind shembullor....