06:49 - 21 Shkurt, 2019

Etiketim: Princesh Diana

Foto/ Jo vetëm Meghan , por edhe Kate vendos aksesorët e...

Ndërsa Meghan Markle dhe Princ Harry ndodhen në Australi, në turneun e tyre, Kate Middleton dhe Princ William janë në Londër. Kate dhe William u...

Foto/ Trendet e sotme të njëjta me veshjet e Princeshë Dianës

Nëse tregoheni pa më të vëmendshëm kur shikoni fotot e Princeshë Dianës , do vini re se çfarë stili të veçantë ka pasur ajo. Bota...

Zjarrfikësi që mbërriti i pari në vendin e aksidentit rrëfen fjalët...

Zjarrfikësi që i shkoi per ndihme Princeshës Diana ndërsa ajo ishte lënduar për vdekje në një tunel të Parisit, tha se ishte i sigurt...

Foto/ Tradhti dhe vrasje, rrëfimi i Princeshë Dianës për sekretet e...

Dokumentari i transmetua në “Channel 4”, “Diana: In her Own Words” (Diana me fjalët e saj), ka pasur një record shikueshmërie dhe shumë polemika. Por...

Vëllai i nxjerr një sekret princeshës Diana: Erdhi duke qarë te...

Kanali britanik i televizionit Channel 4 ka konfirmuar në bisedë me vëllanë e Diana’s, Charles Spenser, se dokumentari megjithatë do të emetohet siç është...

Foto/ Dalin regjistrimet private të Princeshës Diana, shkaktiojnë debat në Britani

Dokumentari “Diana: Me fjalët e saj” do të transmetohet në 6 gusht në Channel 4, por ka shkaktuar debate të shumta ende pa dalë...

Ja pse familja e princeshë Dianës është kundër publikimit të dokumentarit...

Stacioni televiziv britanik “Channel 4” ka realizuar një dokumentar në prag të 20 vjetorit të vdekjes së Princeshë Dianës, dokumentar ky që ka “tërbuar”...

Intervista tronditëse/ Princat tregojnë telefonatën e fundit me Dianën: Pengu i...

Princi William dhe princ Harry dhanë intervistën më të ndier ndonjëherë, duke kujtuar çastet e fundit me të ëmën. Ndër të tjera, djemtë e...

Princi Harry rikujton momentin tragjik të varrimit të Princeshë Dianës: Më...

Princi Harry ishte vetëm 12 vjeç kur mamaja e tij, princeshë Diana ndërroi jetë në një aksident fatal me makinë në 1997-ën. 20 vite...

Foto/ Historia e Dajanës, makthet nga dashnorja e Çarls dhe tentativa...

“Dajana, historia e saj e vërtetë”. Kështu titullohet libri me rrëfimet e princeshës së famshme Dajana, të publikuara nga Andrew Morton. Rrëfimet janë regjistruar...

Pallati Kensington hap dyert e kopshtit në kujtim të Princeshës Diana

Trashëgimia e Princeshës Diana vazhdon të jetojë në Pallatin Kensington. Dje, një kopsht i përkohshëm u hap në ish-shtëpinë e princeshës së ndjerë në Londër....

Foto/ “Diana me problemet e saj psikike, e shtyu Çarlin të...

Paqëndrueshmëria emocionale e Ledi Dianës e dërgoi Carlin në terapi për 14 vjet. Gjatë muajit të mjaltit të tmerrshëm Carls ishte i dyzuar nga...