06:43 - 23 Shkurt, 2019

Etiketim: presidente

Një javë pasi gjysma e kabinetit të qeverisë së Etiopisë janë...

Parlamenti i Etiopisë ka votuar në Presidenten e saj të parë, femër, edhe pse pozicioni konsiderohet ceremonial, të gjithë ishin të emocionuar për vendosjen...

Presidentja e Kroacisë vizitë në Tiranë, takime me krerët e shtetit

Kolinda Grabar Kitaroviç, presidentja e Kroacisë pritet të zhvillojë një vizitë zyrtare këtë të enjte në Tiranë. Mësohet se, gjatë vizitës së saj, presidentja...

Foto/ Mbretëresha Elizabet gjatë takimeve me presidentët e SHBA

Ka pasur shumë vizita mes presidentëve të SHBA-së dhe mbretëreshës Elizabet. Së fundi pritet që, Donald Trump të vizitojë mbretëreshën Elizabet në Pallatin Mbretëror....

Video/ Kroacia kalon në gjysmëfinale, presidentja ia merr valles

Për herë të parë që nga viti 1998, Kroacia siguroi një vend në gjysmëfinale. Pas fitores, festimet e tifozëve dhe presidentes së tyre ishin madhështore....