Shkrumbohet makina në Durrës, ja dyshimet e policisë!

July 13, 2018 0

Mëngjesin e sotëm, një makinë është shkrumbuar në Durrës. Mësohet se, automjeti i shkrumbuar i përket Valentina Kurit, një parukiere në Durrës. Ndërkohë mësohet se ngjarja ka ndodhur në qendër të Durrësit, në rrethana ende

Sonila, një artiste shqiptare e flokëve, në Manhattan

April 13, 2018 0

Nga Enkeleda Bodini- dritare.net Historitë e suksesit të femrave shqiptare,  janë të pafundme. Sukseset e tyre numërohen brenda dhe jashtë vendit. Kësaj here sjellim historinë e një parukiere, Sonila Bello Pulaha, e cila ka ndërtuar