10:32 - 20 Tetor, 2018

Etiketim: negociata

Ministri grek: Negociatat, të bllokuara nga mosmarrëveshjet Meta-Rama

Ditën e sotme ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias zhvilloi një takim më homologun gjerman, Heiko Mass, ku mes të tjerash foli edhe për...

Salianji: Rama nuk e do vetingun, s’ka negociata

Ditën e sotme, deputeti i PD-së, Ervin Salianji ka deklaruar se, kryeministri i vendit, Edi Rama dhe Partia Socialiste nuk e duan vetingun dhe...

Mogherini: Të përgatitemi për hapjen e negociatave, kjo mundësi të kapet...

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, në konferencën e përvitshme të Ambasadorëve ka folur edhe për Ballkanin. Mogherini është ndalur tek bisedimet Kosovë-Serbi...

Hiqni Thaçin nga negociatat!

Nga Veton Surroi  Qoftë nëse arrihet “marrëveshja për korrigjim”, qoftë nëse nuk arrihet, Serbia do ta ketë komoditetin që të kërkojë shtete garantuese, qoftë për...

Negociatat/ DW: Shqipëria ka një detyrë të re përpara

Që të hapen negociatat nuk duhet vetëm që Shqipëria të vazhdojë tempin e reformave, por të mbyllë edhe rrugën e re të emigracionit ilegal...

Negociatat/ Rama: Muaj të vështirë na presin përpara

Kryeministri i vendit, Edi Rama gjatë konferencës për shtyp, së bashku me komisionarin e KE, Johannes Hahn është shprehur për çeljen e negociatave se,...

Komisionari Hahn: KE do të nisë menjëherë procesin e çeljes së...

Ditën e sotme, kryeministri i vendit, Edi Rama ka dalë në një konferencë për shtyp, së bashku me komisionarin, Johannes Hahn. Ndërkohë, Hahn është shprehur...

Çelja e negociatave/ Markoviç: Do t’ju mbështesim

Ditën e sotme, gjatë vizitës në Shkodër kryeministri malazez, Dusko Markoviç ka folur për negociatat me Shqipërinë dhe për shtyrjen e afatit të çeljes...

Xhafaj: Gjermania është pro hapjes së negociatave

Teksa në vendin tonë po aludohet gjerësisht për vendimin që kanë marrë shtetet evropiane për hapjen ose jo të negociatave për Shqipërinë, Ministri i...

Berisha: Ja 10 kushtet që ka Gjermania për hapjen e negociatave

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në facebook ka shkruar se Gjermania ka 10 kushte për hapjen e negociatave për Shqipërinë. Berisha shkruan se Bundestagu...

Negociatat më 28 qershor/ Ngjela: Vendet e BE, duhet të votojnë...

Ish-ministri i Drejtësisë, njëkohësisht edhe avokati, Spartak Ngjela, nëpërmjet një postimi në Facebook, shprehet se, negociatat e 28 qershorit do të jenë disi problematike...

Basha takim me deputetët austriakë: Pro hapjes së negociatave

Ditën e sotme, kryetari i PD-së, Lulzim Basha, në një deklaratë nga selia e Partisë Demokratike, ka treguar detajet e reja, të takimit që...

Zbulohet dokumenti/ Ja pse Holanda është kundër çeljes së negociatave!

Holanda deklarohet kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë. Qëndrimi është shprehur qartë në një dokument të qeverisë holandeze, të siguruar nga Tv...

Negociatat/ Kancelari austriak mbështet Shqipërinë

Dita e madhe për Shqipërinë po afron. Në qershor të këtij viti, pritet që vendi ynë të çelë negociatat me BE-në, por ky proces...

Në Gjermani thirrje për çeljen e negociatave: Shqipëria e meriton më...

Ndërkohë, që dita e madhe për Shqipërinë, për çeljen e negociatave me BE-në, po afron, Gjermania po shton thirrjet për mbështetjen e vendit tonë...