Negociatat/ Rama: Muaj të vështirë na presin përpara

July 13, 2018 0

Kryeministri i vendit, Edi Rama gjatë konferencës për shtyp, së bashku me komisionarin e KE, Johannes Hahn është shprehur për çeljen e negociatave se, qeverinë e pret një punë e vështirë përpara anëtarësimit. Gjithashtu ai

Çelja e negociatave/ Markoviç: Do t’ju mbështesim

July 3, 2018 0

Ditën e sotme, gjatë vizitës në Shkodër kryeministri malazez, Dusko Markoviç ka folur për negociatat me Shqipërinë dhe për shtyrjen e afatit të çeljes deri në 2019. Markoviç ka uruar Shqipërinë për vendimin e BE-së,

Xhafaj: Gjermania është pro hapjes së negociatave

June 21, 2018 0

Teksa në vendin tonë po aludohet gjerësisht për vendimin që kanë marrë shtetet evropiane për hapjen ose jo të negociatave për Shqipërinë, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj shkruan se Gjermania do të japë dritën jeshile

Negociatat/ Kancelari austriak mbështet Shqipërinë

May 28, 2018 0

Dita e madhe për Shqipërinë po afron. Në qershor të këtij viti, pritet që vendi ynë të çelë negociatat me BE-në, por ky proces do të realizohet vetëm nëse vendet ndërkombëtare miratojnë hyrjen në BE

Rama për BBC: Nga BE kërkojmë vetëm atë që na takon

May 10, 2018 0

Ditën e sotme, në një intervistë për programin radiofonik “Today”, në BBC, kryeministri i vendit tonë, Edi Rama është shprehur se: “Anëtarësimi në BE i Shqipërisë, përfaqëson mbrojtjen e vetes nga fantazmat e të shkuarës,

 Bushati: BE nuk është klub ekskluziv, ku hyn kush paguan

May 9, 2018 0

Ditën e sotme, në aktivitetin, “Trashëgimia kulturore shqiptare, një vlerë e shtuar për Evropën”, ka folur edhe ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati.  Ai është shprehur se, në pragun historik, të çeljes së negociatave,

1 2 3 5