12:01 - 19 Janar, 2019

Etiketim: Mogherini

Mogherini thirrje vendeve të BE: Më shumë përgjegjësi për emigrantët

Ditën e sotme, Federica Mogherini, sheqja e politikës së Jashtme, u ka bërë thirrje vendeve të Bashkimit Evropian, për të pasur më shumë përgjegjësi...

Rama takim me Mogherinin, qytetarët protestë para kryeministrisë

Mëngjesin e sotëm, në kryeministri, u zhvillua takimi mes, kryeministrit të vendit, Edi Rama dhe Federica Mogherini. Ky takim u mbajt për të lidhur...

Rekomandimi/ Mogherini mbërrin në Presidencë, 135 minutat me liderët e Shqipërisë

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së Federica Mogherini ka mbërritur në Presidencë ku do të takohet me Presidentin e Republikës Ilir Meta. Një ditë pasi...

Mogherini në Tiranë, ja kur do i dorëzohet qeverisë progres-raporti i...

Gjatë ditës së sotme pritet të mbërrijë në Tiranë shefja për politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini, e cila do ketë disa takime...

Mogherini: BE nuk do të zmbrapset. Ballkani të hyjë në union

Bashkimi Europian jo vetëm nuk do të zmbrapset, por përkundrazi, do të marrë hov të ri duke e hedhur vështrimin në mënyrë të veçantë...