20:48 - 18 Mars, 2019

Etiketim: mero Baze

Korrekt vetëm me Gjuriçin!

Nga Mero Baze Policia e Kosovës arrestoi dhe më pas dëboi nga Kosova shefin e Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç. Spektakli...

Mero Baze, gazetari që nuk njihni!

Të gjithë e njohin Mero Bazen si gazetarin e fjalës së hidhur, që e ka shndërruar editorialin e çdo darke në një nga më...

Një betejë politike, për një garë numerike

Nga Mero Baze Nesër në një hotel bregdetar në Durrës, do të zgjidhet presidenti i ri i Federatës Shqiptare të Futbollit. Është e para herë...

Një “deja vu” e Blushit si politikan

Nga Mero Baze Emërimi i Ben Blushit si drejtor i Top Channel, është  një vend i ri pune për të, dhe një paranojë për opinionin...

Protesta, një konfirmim i 25 qershorit

Nga Mero Baze Protesta e sotme e opozitës konfirmoi gjendjen e Partisë Demokratike më 25 qershor dhe vështirësinë e ngjizjes së opozitës së re me...

Privilegje për Bashën dhe dajak për demokratët e thjeshtë nga qeveria!

Nga Mero Baze Zhurma rreth gjyqit të fituar nga vjehrri i Lulzim Bashës (pronari formal) për pallatin e prishur në bregdetin e Vlorës, zbulon dy...

Diferenca mes 21 dhe 27 Janarit!

Nga Mero Baze Përë herë të parë pas shtatë vitesh, Partinë Demokratike dhe Lëvizjen Socialiste për Integrim, i bashkon një protestë në janar. Shtatë vite...

Vazhdimi i betejës kundër kryeprokurores!

Nga Mero Baze Të gjitha ata që e konsideruan si betejë të humbur emërimin e prokurores së Përkohshme, tani po përpiqen të gjejnë arsye të...

Ndahet nga jeta mjeku kirurg i Spitalit Ushtarak

Është ndarë nga jeta mjeku kirurg i Spitalit Ushtarak, Arben Runa, pas një beteje 2 vjeçare me një sëmundje të rëndë në mushkëri. Lajmin...

Problemi është aleanca jetgjatë kundër reformës

Nga Mero Baze  Debati për emërimin e kryeprokurorit të përkohshëm po rikthen gjurmët e vjetra të aleancës politike kundër reformës në drejtësi, duke i dhënë...

Një përsëritje e fotografisë me Trumpin, në Bruksel

Nga Mero Baze  Fjalimi I Lulzim Bashës në Bruksel nuk është aspak shqetësues për Shqipërinë. Nëse e lexon me qetësi, Lulzim Basha nuk I thotë...

Një pasqyrë e shtrenjtë, për t’u dukur amerikanë!

Nga Mero Baze  Një raport I hollësishëm I BIRN hedh dëshmi të pakundërshtueshme se Partia Demokratike e Lulzim Bashës, ka shpenzuar pare të zeza për...

Kur e mat opozitën, me humbje klientele!

Nga Mero Baze Ka qenë e dukshme gufosja e Lulzim Bashës pas fjalimeve të tij sipërfaqësore për pastrim parash dhe krim përmes ndërtimeve, kur Edi...

Opozitë ndaj shtetit, për të marrë pushtetin!

Nga Mero Baze Për herë të parë në historinë e këtij vendi, kemi një opozitë që ka hequr dorë nga beteja politike kundër pushtetit dhe...

Mos prisni mrekulli në Kretë!

Nga Mero Baze Bisedimet shqiptaro- greke në ishullin e Kretës kanë rritur një pritshmëri jo reale për atë çfarë mund të arrijnë, për shkak të...