20:50 - 21 Prill, 2019

Etiketim: mero Baze

Rasti “Paloka”, si keqtrajtim i politikanëve nga mafia

Nga Mero Baze Nënkryetari i Partisë Demokratike në opozitë, deputeti Edi Paloka, është përdorur zyrtarisht në një skemë të pastrimit të parave nga një familje...

Një moratorium për HEC-et e vegjël!

Nga Mero Baze Ministrja e Energjitikës Belinda Balluku, ka premtuar se do të rishikojë lejet për rreth 400 HEC-e të vegjël, të liçensuar nga qeveritë...

Udhëheqësi i protestës është pasiguria!

Nga Mero Baze Është e qartë që protesta e studentëve i ka shqetësuar të gjithë, qeverinë, opozitën dhe shoqërinë fallco civile, që funksionon si “furgon”...

Mero Baze: Vangjel Dule nuk përfaqëson minoritetin, por Agimin e Artë

I ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit" gazetari dhe analisti Mero Baze, ka folur në lidhje me varrimin e Konstantinos Kacifas dhe thirrjet raciste që...

Asnjë grek në Shqipëri, nuk mund të vritet për flamur!

Nga Mero Baze Vrasja e të riut në Dropull do të ketë peshën e vet mbi raportet shqiptaro- greke dhe të dy vendet do të...

Maqedonia është e ‘dënuar’ të jetë pro-perëndimore

Nga Mero Baze Parlamenti i Maqedonisë votoi dje në orët e vona për të pranuar ndryshimin e emrit të Maqedonisë dhe një paketë ndryshimesh të...

Perëndimi ndau Maqedoninë

Nga Mero Baze   Referendumi për emrin e ri të Maqedonisë dhe orientimin e saj pro-Perëndimor, zbuloi një Maqedoni të ndarë mes Lindjes dhe Perëndimit. Rezultati...

Gjobëvënësit Lulzim e Sali Berisha

Nga Mero Baze E keni dëgjuar të gjithë që kohët e fundit Lulzim e Sali Berisha po përmendin shpesh gjyqtarin Ardian Dvorani si një rast...

PD nuk di kë të mbrojë, Teatrin apo BE?

  Nga Mero Baze   Partia Demokratike po hyn në një spirale të re kundërshtish të paqarta ndaj ligjit për Teatrin, duke kundërshtuar edhe procedurën e miratimit...

Alptekin, si mafioz që ka ndikuar politikën shqiptare!

  Nga Meo Baze  Ekim Alptekin, vëllai “për gjak” I Lulzim Bashës, nuk është thjeshtë një mik i ngushtë shkolle i tij, pastaj mik në biznese...

Vetingu që i duhet politikës dhe ai që i duhet Lulzim...

Nga Mero Baze Sot mu kujtua gjyqtari Thanza. Ai kishte dy vjet që dëgjonte për Vetingun e gjyqësorit, kishte dhe aq mundësi sa ta lexonte...

Opozita si gjobëvënëse!

Nga Mero Baze Fillimi i sesionit të ri parlamentar, po thekson një identitet të ri që Lulzim Basha i ka dhënë opozitës së tij, e...

Mbrojtja e fortë e Klodianës, është lajmi i vërtetë!

Nga Mero Baze Ka një ngrehje armësh kundër reagimit të fortë ndaj sulmit mbi shtëpinë e prindërve të gazetares Klodiana Lala. Arsyeja është një skenë...

Përse LSI është shpresa e vetme e Berishës!

Nga Mero Baze Sali Berisha ka postuar sot një video të forumit rinor të LSI, të cilët në drekën e fundit të kampingut në Jalë,...

Nuk po shpëton PD Teatrin, por Teatri, PD

  Nga Mero Baze   Nga gjithë paralajmërimet e opozitës për protesta në shtator, më i besueshëm duket aksioni për Teatrin. Pasi qeveria të shqyrtojë dekretin e...