16:21 - 21 Prill, 2019

Etiketim: marreveshja e detit

Krisafi: Me Greqinë, problem edhe ujërat e Vjosës

Profesori Ksenofon Krisafi, pjesë e grupit negociator për marrëveshjen me detin me Greqinë, tha në studion e "Arena" në Ora News, thotë se një...

Çfarë po ndodh me Marrëveshjen e Detit?

Nga Dritan Hila Në prill të vitit 2010, me një akt i cili la shumë njerëz të habitur, Gykata Kushtetuese hodhi poshtë marrëveshjen me qeverisë...

Marrëveshja e Detit/ Tsipras anulon dekretin “Kotzias” për ujërat territoriale

Kryeministri dhe i vetëshpalluri ministri i Jashtëm i Greqisë, Aleksis Cipras, ka folur sërish për Marrëveshjen e Detit dhe ka kundërshtuar e anuluar dekretin...

Deti/ Marrëveshje e re partneriteti strategjik mes Shqipërisë dhe Greqisë

Viti 2018 pritet të jetë viti që do të zgjidhë çështjet që kanë tensionuar marrëdhëniet Shqipëri-Greqi. Marrëveshja për detin Shqipëri-Greqi, nuk i jep asnjë...

Kotzias flet për negociatat me Shqipërinë: Do befasoheni me budallallëqet. Po...

Ministri i jashtëm grek, Nikos Kotzias është shprehur optimist se negociatat me Shqipërinë do të jenë finalizuar deri në fund të muajit të ardhshëm....