15:21 - 23 Janar, 2019

Etiketim: lule

Këto janë lulet dhe perimet, që mund të rriten në një...

Lulet e bëjnë shtëpinë tonë një vend më të bukur dhe të këndshëm për syrin. Megjithatë, jo të gjithë njerëzit kanë durim dhe dëshirë...

Disa ide fantastike, si të organizoni ballkonin, me lule!

Ajo që i jep kuptimin dhe bukurinë një ballkoni, janë lulet. Lulet gjithmonë janë një dekor i preferuar për shtëpinë, sidomos kur bëhet fjalë...

Shtojini bukurinë luleve, përdorni vazo qelqi

A ju pëlqen bimët dhe ju tashmë keni disa në shtëpi? Ndoshta nuk keni akoma, por ju dëshironi të filloni të rritisi disa? Mos...

Foto/ Do habiteni me format e këtyre luleve!

Të shikosh fotot që dritare.net ka sjellë në galerinë më poshtë, është e vështirë të besosh që nuj janë bërë me fotoshop. Gjithsesi, ata janë...

Ju tregojmë lulet që duhet të mbani në çdo dhomë të...

Bimët  janë të përshtatshme për çdo dhomë ato pastrojnë mjedisin ose nxisin gjumin. Përveç dekorimit dhe krijimit të një atmosfere me shumë ngjyra në shtëpi,...

Nëse e shihni këtë bimë, mos e prekni!

Mund të duket si një  tufë e bukur lulesh, por nuk është edhe aq. Ju duhet të qëndroni larg kësaj luleje. Kjo lloj luleje...

Ja 10 gjëra që duhet t’i mbani në frigorifer! Nuk janë...

Megjithëse nuk janë ushqime, këto 10 gjëra duhen mbajtur në frigorifer. Frigorifer ynë është një pajisje,  pa të cilën ne me të vërtetë nuk mund...

Foto/ Kalon Vettingun, fëmijët e presin me përqafime dhe lule

Gjyqtarja e Gjykatës së Kurbinit, Marçela Shehu, pasi ka marrë vendimin se kaloi me sukses procesin e Vettingut është pritur nga dy fëmijët e...

10 lulet që do e shndërrojnë oborrin tuaj në një mrekulli...

  Gjithnjë e më shumë, njerëzit preferojnë që oborret e tyre t'i kthejnë në kopshte të bukura e të lulëzuara. Një kopsht i bukur mund...

Sandri i luleve, një djalë nga Vlora që zbukuron Tiranën

Nga Dritare.net Aleksandër Asimi, ose siç njihet nga të gjithë luledashësit, Sandri i Belfiore, nuk shet lule, ai bën art me to. Në vitin...

Orinda Huta: Ja ҫfarë më ka mbetur peng nga dasma!

E ftuar në emision “Ekspress rozë” Orinda Huta ka folur edhe për dasmën e saj me gazetarin e njohur Turjan Hyska. Orinda ka rrëfyer se...

Pasi kthehet në shtëpi me djalin Thomas, ja çfarë gjen Ilva...

Gazetarja Ilva Tare, e cila u bë nënë, për herë të dytë, e një djali, ka ndarë me miqtë e saj në Instagram një...

Duhet patjetër të mbani një lule aloe vera në shtëpi. Ja...

Aloe Vera është e njohur nga egjiptianët si bima e pavdekësisë. Ajo ka një seri cilësish shëruese dhe disa prej të cilave mund të...

Trungje të vjetra të shndërruara në vazo me lule të mrekullueshme

Pronarët e shtëpive dhe kopshtarët ndonjëherë shpenzojnë shumë para për të hequr trungjet e pemëve, por ekziston një mënyrë më e mirë. Me pak...

Foto/ I dhuruan lule për ditëlindje, ja çfarë bën me to...

Dje deputetja e LSI Monika Kryemadhi festoi 43 ­vjetorin e lindjes dhe mori shumë lule mga miqtë e saj. Duke i falënderuar të gjithë...