07:16 - 21 Shkurt, 2019

Etiketim: Londër

Nëna e Meghan Markle përsëri vizitë në Britani të Madhe

Mamaja e Meghan Markle,  Doria Ragland,  është fotografuar në  aeroportin ndërkombëtar të Los Angxhelosit, e cila po shkon në Londër të vizitojë vajzën e...

Botuesi i famshëm britanik, Dewi Lewis: Do të vij në Shqipëri,...

Në vitin 1994, Dewi Lewis dhe bashkëshortja e tij Caroline Warhust themeluan “Dewi Lewis Publishing”, në Manchester të Britanisë së Madhe. Shumë shpejt ajo u...

Borina, vajza e derës përballë

Vajza të suksesshme shqiptare ka plot, brenda dhe jashtë vendit, të cilat gjithmonë kanë treguar se dinë t’ia dalin. Në një nga kryeqytetet më të...

Londër, zhveshur me biçikleta. Ja pse!

Ditën e djeshme në Londër u rikthye udhëtimi nudo me biçikleta, që protestojnë kundër kultures së makinave dhe celebrojnë dashurinë për trupin njerëzor. Njerëzit çdo...

Shpërthim terrorist në Londër, 30 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Rreth 30 çifutë britanikë janë plagosur mbrëmjen e djeshme në lagjen “Stamfordt Hill”, në Londër,  ku një zjarr ka shpërthyer. Mësohet se të plagosurit...

Mbyllet aeroporti në Londër, gjendet bombë e Luftës II Botërore

London City Airport është mbyllur dje, pasi është gjetur një bombë e kohës së Luftës së Dytë Botërore. Arma është zbuluar gjatë punimeve të...

Santa Klausi mysliman që zbukuroi jetën e djalit të vogël në...

Santa Klausi është i vërtetë, të paktën për Alfin nga Londra. Ishte dhjetor i vitit 2013, kur Hyseini, një llogaritar mysliman që jeton në...

Basha dhe Aurela në Londër me metro, ja e vërteta e...

Dje dhe sot në media po qarkullon një foto e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Bashku së bashku me bashkëshorten, ku thuhet se janë...

Video/ Shqiptarët theren në Londër për ndarje territoresh

Shqiptarët në Londër janë bërë pjesë e një sherri mes tyre,  në zonën e njohur si Trafalgar Square. Pasi mbaroi festa që ishte organizuar për...

Foto/ Kur nuk të shpëton dot as luksi

Aksioni kundër makinave luksoze nuk po zhvillohet vetëm në Shqipëri, por edhe në Angli, me ndryshimin e vetëm, se atje gjobiten dhe nuk sekuestrohen....

Foto/ Java e modës në Londër, ja çfarë sugjeron stilisti i...

Stilisti i njohur britanik, Julien Macdonald ka prezantuar në Londër koleksionin e ri të veshjeve, “Pranverë-Verë 2018”. Ai ka ardhur me një stil krejt...

Foto/ Shpërthim në një metro të Londrës, njerëzit digjen nga flakët

Një shpërthim ka ndodhur në metronë Green Parsons në Londër. Njerëzit kanë vrapuar të tmerruar e disa prej tyre janë hedhur nga dyert e...

Foto/ Aksident tragjik në Londër, vdes shqiptari

Një shtetas shqiptar ka mbetur i vrarë në Londër ndërsa po shkonte me biçikletë për në punë. Ai është Ardian Zagani, shtetas shqiptar, i...

Foto/ Sulmi i dytë në Londër, qytetarëve u hidhet acid në...

Dy adoleshentë mendohet se janë viktimat e fundit të një sulmi me acid, sipas pamjeve të publikuara nga kalimtarët e rastit. Dje pak para...

Foto/ Historia që tronditi Londrën, adoleshentja rrëmbehet dhe vritet për nder

Një adoleshente myslimane indiane u vra barbarisht në Londër. Celine Dookhran, 19 vjeç, u përdhunua dhe u vra në atë që policia po e...