05:46 - 23 Shkurt, 2019

Etiketim: Kroaci

Foto e video/ Oprah Winfrey pushime në Adriatik

Oprah Winfrey, drejtuese e një rrjeti televiziv, aktore, prodhuese emisionesh dhe një ndër gratë më me ndikim në botë, po kalon pushimet buzë Adriatikut,...

Akti i fundit i skuadrës kroatë ka prekur zemrat e të...

Megjithëse, skuadra kroate doli e dyta në Kupën e Botës, ajo sërish ka fituar zemrat e të gjithë tifozëve. Pas zbarkimit në Kroaci, rreth...

Presidentja e Kroacisë vizitë në Tiranë, takime me krerët e shtetit

Kolinda Grabar Kitaroviç, presidentja e Kroacisë pritet të zhvillojë një vizitë zyrtare këtë të enjte në Tiranë. Mësohet se, gjatë vizitës së saj, presidentja...

Fotot/ Humbja me Kroacinë, tifozët dhe lojtarët anglezë me lot në...

Anglia është eliminuar nga Kampionati Botëror në gjysmëfinalen, me rezultatin 2:1, për Kroacinë, mbrëmjen e djeshme. Megjithëse humbën, Tre Luanët u përgëzuan për përpjekjet e...

Video/ Kroacia kalon në gjysmëfinale, presidentja ia merr valles

Për herë të parë që nga viti 1998, Kroacia siguroi një vend në gjysmëfinale. Pas fitores, festimet e tifozëve dhe presidentes së tyre ishin madhështore....

Flet gazetarja kroate: Ish kryeministri Sanader, që nisi reformën, u arrestua...

Ana Raic Knezevic është reportere kroate, me eksperiencë mbi 20 vjeçare në fushën e sigurisë dhe reformës në drejtësi. Ajo ka studiuar për shkenca...

Ja kur do të luhet ndeshja Kosovë- Kroaci!

Ndeshja mes Kroacisë dhe Kosovës u ndërpre dje për shkak të reshjeve të dendura të shiut, në stadiumin e Zagrebit. UEFA ka marrë vendimin...

Çifti shokon fqinjët me skenat e seksit, filmohen lakuriq në ballkon

Një çift mund të përballet me gjobë të rëndë pasi ka shqetësuar qytetarët me skenat e seksit në ballkonin e banesës së tyre. Çifti...

Kujdes me veshjen në këtë shtet, 600 euro gjobë për veshje...

Në hyrje të Hvar të Kroacisë, këtë fundjavë është shfaqur një shenjë paralajmërimi për të gjithë pushuesit që kanë veshje të papërshtashme. Nëse ju...

Kujdes nëse shkoni me pushime në Kroaci! Gjobiteni me 600 euro...

Në hyrje të Hvar të Kroacisë, këtë fundjavë është shfaqur një shenjë paralajmërimi për të gjithë mysafirët për gjobat që ata mund t’i marrin...

Ish-kryeministri kroat detyrohet të kthejë 2.3 milionë euro që mori ryshfet

Ish-kryeministri kroat Ivo Sanader është dënuar sot me katër vjet e gjysmë burgim për shkak se në vitin e 2009 e kishte keqpërdorur pozitën. Sanader,...