20:38 - 9 Dhjetor, 2018

Etiketim: Kishë

Video/ Rama: Ja pamjet nga kisha e Peshkëpisë, që u shpëtua...

Përmes një videoje, kryeministri i vendit, Edi Rama ka nxjerrë disa pamje nga kisha e Peshkëpisë, në Dropull, e cila sipas Ramës, u shpëtua...

Nuk pritej, Justin Bieber preket rëndë nga gjendja shëndetësore e Selenës

Justin Bieber, mbrëmë kaloi një natë të trishtuar pasi mori vesh lajmin që Selena Gomez ishte shtruar në spital psikiatrik. Gjendjen e tij të...

Video/ Rama: Shihni arkitekturën e rrallë të Kishës së Shën Mërisë,...

Mëngjesin e sotëm, kryeministri i vendit Edi Rama ka zgjedhur t’i urojë ‘një të diel të  qetë' shqiptarëve me një video nga pamjet e...

Imami dhe prifti shqiptar prishin murin që ndan xhaminë me kishën

Imami Naser Kosumi dhe prifti ortodoks Trajko Vllajkoviç, edhe pse i shërbejnë feve të ndryshme, janë vetëm disa metra larg njëri-tjetrit. Ferizaj është një prej...

Kisha sulmohet me granata, 15 të vdekur

Një kishë në Afrikën Qendrore është shpërthyer me granata dhe si pasojë kanë mbetur të vdekur 15 persona dhe shumë të tjerë janë plagosur. Raportohet...

Në prag të Krishtlindjeve, sulm terrorist në një kishë

Një sulm vetëvrasës ka ndodhur ditën e sotme në një kishë në Pakistan. Mediat e huaja raportojnë se nga sulmi në një kishë në provincën...