16:33 - 19 Prill, 2019

Etiketim: Kavaje

Kavajë/ Plagosi 60-vjeçarin në furrën e bukës, arrestohet autori

Një shtetas ka mbetur i plagosur me armë mëngjesin e së premtes në një furrë buke në Kavajë, për shkak të një konflikti pronësie. ...

Një vajzë më shkroi këtë mesazh!

Nga Rudina Xhunga Ky ishte një nga mesazhet që më erdhi, ndër mijëra mësuese, adoleshentë, prindër që më shkruan pas emisionit në News 24, të...

Gazetarja: Dyshime për një tjetër rast abuzimi seksual, në Kavajë

E ftuar në emisionin "Opinion", gazetarja e News 24, Klodiana Lala ka hedhur dyshime për një tjetër rast abuzimi të ndodhur në Kavajë, përpos...

Përdhunimi i të miturës në Kavajë, policia: Çfarë kërkoi nëna!

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Kavajë, ku një e mitur u përdhunua periodikisht nga 8 djem ka vendosur të reagojë publikisht edhe...

U kërcënua me vrasje/ E mitura nga Kavaja tentoi vetëvrasjen, pasi...

Ngjarja që tronditi qytetin e vogël të Kavajës dhe të gjithë opinionin publik nisi si një histori dashurie mes dy shokësh klase, vijoi me...

Përdhunimi i të miturës në Kavajë, dëshmia tronditëse e 7 adoleshentëve!

Kanë dalë para Gjykatës së Durrësit, adoleshentët që abuzuan seksualisht me 13-vjeçaren nga Kavaja. Nga 'balkanweb" mësohet se, 7 djemtë kanë pranuar se kanë...

Zjarr në Kryeulëz të Kavajës, digjet një banesë

  Një zjarr i përmasave të mëdha është regjistruar në fshatin Kryeluz të Kavajës. Si rezultat e erës mësohet se zjarri është përhapur edhe në zonat...

Situatë e rëndë në Kavajë nga zjarret

  Zjarri qe ka rënë qe nga mesdita së mërkurës në Plazhin e Gjeneralit në Kavajë duket se në orët e mbrëmjes është bërë i...

Abuzime me pronat/ Arrestohen 4 zyrtarë të lartë në Kavajë e...

Abuzimet me pronat kanë ҫuar në pranga 4 zyrtarë, 2 të tjerë janë shpallur në kërkim, një në arrest shtëpie dhe një tjetër me...

Kavajë/ Krim i rëndë brenda familjes, 50 vjeçari vret gruan me...

Një krim i rëndë ka ndodhur në një familje në Kavajë. Sipas njoftimit të Policisë, burri ka vrarë me thikë gruan në rrethana që ende...

Vjedhja e tokave në bregdet, policia jep detaje për të arrestuarit:...

Drejtori për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Policinë e Shtetit, Lutfi Minxhozi, ka dhënë detaje për operacionin policor “RANISHTJA” ku janë arrestuar...

Skandali në Kavajë/ 11 zyrtarë nën hetim, si i tjetërsonin tokat...

Një skandal i shpërdorimit të detyrës është zbuluar nga Prokuroria e Kavajës, i cili ka përfshirë të paktën 11 zyrtarë të shtetit. Bëhet fjalë...

Sherr mes të rinjve në Kavajë, plagoset me thikë 17-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Kavajës. Mësohet se pas një sherri me thika mes adoleshentësh ka mbetur...

Ahmetaj i rikthehet 25 qershorit: Në Kavajë fitoj Isa Sakja por...

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj nga foltorja e kuvendit i është rikthyer edhe një herë rezultatit të zgjedhjeve të 25 qershorit. Duke replikuar...

Iu gjetën 1.3 tonë drogë, arrestohet pronari dhe shoferi i fuoristradës...

Me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, policia ka vënë në pranga dy të rinj nga Vlora lidhur me sasinë prej 1.3 tonë...