16:47 - 20 Prill, 2019

Etiketim: Ilva Tare

Media në Shqipëri/ Fryn erë ndryshimi

Era e ndryshimit, shkruan Beti Njuma në instagram, për te ndarë me miqtë lajmin e emërimit të saj në drejtim të lajmeve të Ora...

Ilva Tare: Në jetë merr atë që negocion, jo atë që...

Ndërkohë që Ilva Tare sapo dha dorëheqjen nga Televizioni Ora News, ku ishte për 8 vjet rradhazi drejtore informacioni dhe njëkohësisht  moderatore e emisionit...

Ja çfarë tha Ilva Tare , para largimit nga Ora News!

Drejtuesja e departamentit të informacionit në televizionin Ora News, njëherësh drejtuesja e emisionit “Tonight”, Ilva Tare tanimë edhe zyrtarisht ka njoftuar largimin e saj nga...

Rudina Xhunga flet pa doreza për Ilva Taren e Sonila Meçon

Rudina Xhunga ishte e ftuar në programin “Një kat më lart” të moderatorit Ermal Peçi. Karriera e saj 20 vjeçare dhe raportet me zonjat...

Vështirësia për të ndjekur të vërtetën me çdo kusht!

Nga Ilva Tare* Kur nisa të punoj si gazetare, më shumë se 20 vite më parë, i shkruaja me dorë shënimet e mia, dhe përdorja...

Dy javë pas lindjes, Ilva Tare shfaqet më në formë se...

Gazetarja e dashur e ekranit shqiptar, Ilva Tare, para dy javësh u bë nënë për herë të dytë. Ajo solli në jetë një djalë Thomas,...

Pasi kthehet në shtëpi me djalin Thomas, ja çfarë gjen Ilva...

Gazetarja Ilva Tare, e cila u bë nënë, për herë të dytë, e një djali, ka ndarë me miqtë e saj në Instagram një...

Ilva Tare prezanton të birin, bekimin më të ri të familjes

Gazetarja e mirënjohur, Ilva Tare, është bërë nënë për herë të dytë ditën e djeshme, duke sjellë në jetë një djalë. Vogëlushi, që u pagëzua...

Ilva Tare sjell në jetë djalin, Thomas

Ilva Tare u bë nënë për herë të dytë, sot, duke e bërë me vëlla vogëlushen 2 vjeçare Melody. Gazetarja dhe politikani i njohur Eduard...

Festa e Ora News/ Ilva Tare lady in red

Ilva Tare ka nxjerrë në instagram fotot e festës së "Ora News", televizionit që sot mbush 10 vjet. Tare, drejtoresha e informacionit dhe fytyra...

Foto/ Ja si duket gazetarja Ilva Tare, pak ditë para lindjes!

  Festa e 20-vjetorit të emisionit 'Opinion' mblodhi shumë personazhe të fushave të ndryshme të medias, artit dhe politikës. Gazetarja e dashur për publikun, Ilva Tare,...

Televizioni/ Ndryshon programacioni politik në Ora News

Ora News, vjen këtë sezon televiziv me një programacion të larmishëm dhe më të shtuar. Televizioni informativ është një prej televizioneve me më tepër...

Rrëfimi i Ilva Tares për vajzën, Eduardin dhe bebin që po...

Të kthesh kokën pas, sidomos në ditët më të dashura të një njeriu është gjithmonë bukur. Veçanërisht stina e verës, që është e lidhur...

Ilva Tare mbyll pushimet dhe bëhet gati për…

Ilva Tare, gazetarja ikonë e ekranit shqiptar, ka mbyllur pushimet dhe i është rikthyer televizionit Ora News. Bashkëshortja e politikanit të njohur demokrat Eduard Selami,...

Ilva Tare pak para lindjes, shijon pushimet pranë detit

Gazetarja e njohur, Ilva Tare po shijon pushimet e verës në muajt e fundit të shtatzënisë.  Pas një sezoni të ngarkuar televiziv, Ilva Tare...