Media në Shqipëri/ Fryn erë ndryshimi

September 24, 2018 0

Era e ndryshimit, shkruan Beti Njuma në instagram, për te ndarë me miqtë lajmin e emërimit të saj në drejtim të lajmeve të Ora News. Beti Njuma do të zevendesojë Ilva Taren, pas largimit të

Ja çfarë tha Ilva Tare , para largimit nga Ora News!

September 7, 2018 0

Drejtuesja e departamentit të informacionit në televizionin Ora News, njëherësh drejtuesja e emisionit “Tonight”, Ilva Tare tanimë edhe zyrtarisht ka njoftuar largimin e saj nga televizioni ku ka punuar për shumë vite. Tare, përmes një shkrimi

Ilva Tare sjell në jetë djalin, Thomas

September 28, 2017 0

Ilva Tare u bë nënë për herë të dytë, sot, duke e bërë me vëlla vogëlushen 2 vjeçare Melody. Gazetarja dhe politikani i njohur Eduard Selami, e kanë quajtur djalin Thomas, i cili lindi në

Festa e Ora News/ Ilva Tare lady in red

September 27, 2017 0

Ilva Tare ka nxjerrë në instagram fotot e festës së “Ora News”, televizionit që sot mbush 10 vjet. Tare, drejtoresha e informacionit dhe fytyra e televizionit më të ndjekur informativ në vend është duke u

Televizioni/ Ndryshon programacioni politik në Ora News

August 30, 2017 0

Ora News, vjen këtë sezon televiziv me një programacion të larmishëm dhe më të shtuar. Televizioni informativ është një prej televizioneve me më tepër ndikim në vend dhe si i tillë, gjen gjithmonë mënyrën të

Ilva Tare mbyll pushimet dhe bëhet gati për…

August 20, 2017 0

Ilva Tare, gazetarja ikonë e ekranit shqiptar, ka mbyllur pushimet dhe i është rikthyer televizionit Ora News. Bashkëshortja e politikanit të njohur demokrat Eduard Selami, ishte diskrete në fotot e pushimeve, por çifti, vajza e

Ilva Tare pak para lindjes, shijon pushimet pranë detit

August 11, 2017 0

Gazetarja e njohur, Ilva Tare po shijon pushimet e verës në muajt e fundit të shtatzënisë.  Pas një sezoni të ngarkuar televiziv, Ilva Tare ka zgjedhur të pushojë pranë detit.  Mamaja e e Melody-së, shumë shpejt

1 2