04:59 - 12 Dhjetor, 2018

Etiketim: Greqi

Vrasja e 18-vjeçarit në Greqi, bashkëmoshatari shqiptar pranon krimin

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me vrasjen e 18-vjeçarit shqiptar në Greqi. Mësohet se, autori i vrasjes së Marios Isaku ka pranuar...

Mbante në dorë 50 euro, vritet 18-vjeçari shqiptar në Greqi

Vritet 18-vjeçari shqiptar në Kavalla. Gazetari Shpëtim Zinxhiria informon për dritare.net se ndërsa në Tiranë zhvillohej debati për vrasjen e shqiptarit nga Agimi i Artë,...

Nusja zhduket me tre fëmijët. Babai në burg, mëson se djali...

Fiks Fare solli mbrëmjen e sotme historinë e dhimbshme të një babai, i cili ka tre vjet e gjysmë që nuk sheh fëmijët e...

Katër vrasje në një javë/ Ekzekutohet shqiptari në Korfuz

Një shqiptar, 63-vjeçar është ekzekutuar me armë gjahu në Korfuz, ditën e hënë. Nga mediet greke mësohet se, shqiptari u gjet i pajetë në...

Mero Baze: Vangjel Dule nuk përfaqëson minoritetin, por Agimin e Artë

I ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit" gazetari dhe analisti Mero Baze, ka folur në lidhje me varrimin e Konstantinos Kacifas dhe thirrjet raciste që...

Çështja “Kacifas”, gazetari masakër, apo masakër e gazetarisë?

The press project.gr Një vdekje e dhunshme është një fakt i trishtë, ke apo jo të njëjtat pikëpamje politike me viktimën. Kjo është subjektive. Por...

Vrasja e Kacifas, policia greke mbërrin në Tiranë

Një javë pas vrasjes në Bularat të Gjirokastrës të Kostantinos Kacifas, nga forcat RENEA , trupi i të ndjerit ende nuk është varrosur ndërsa...

Krisafi: Dy arsye pse Greqia nuk shfuqizon ligjin e luftës, me...

Profesori Ksenofon Krisafi, pjesë e grupit negociator për marrëveshjen me detin me Greqinë, tha në studion e "Arena" në Ora News, thotë se nuk...

Erl Murati: Shqipëria negocion me kushtet e Greqisë

Gazetari Erl Murati i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se pala shqiptare krijon idenë sikur shkon në tryezën e bisedimeve me Greqinë...

Historia e vrasjes së Flamur Pislit, që mori peng autobusin me...

Flamur Pisli nuk ka histori të ngjashme me Kostandin Kacifen. Ai nuk qëlloi policinë shqiptare. Ishte emigrant në Greqi. Punoi dhe nuk u pagua. Kur...

Greqia përfshihet sërish nga zjarre masive

Në orët e para të mëngjesit, zona e Halkidikisë, është përfshirë nga flakët e zjarrit. Zjarri akoma vijon të jetë jashtë kontrolli dhe erërat e...

Greqi/Arrestohet ish-ministri i Mbrojtjes dhe bashkëshortja e tij, ja pse!

Në Greqi, polica ka arrestuar ish-ministrin e Mbrojtjes Ioannis Papantoniu, bashkë me bashkëshorten e tij, Stavrula Kuraku. Arrestimi i tyre u bë mbrëmë rreth orës...

Greqi/ Merr flakë kamioni, digjen të gjallë 11 refugjatë

Në Greqi, është shënuar një ngjarje e rëndë. Një kamion është përfshirë nga flakët, pasi është përplasur me një mjet, dhe si pasojë janë...

Video/ Greqia goditet nga cikloni Zobras, zhduken 4 persona

Fshatrat dhe qytetet përreth Mesinisë, në Peloponezi u goditën nga cikloni Zorbas, i cili shkaktoi përmbytje të mëdha dhe rrëshqitje të dheut. Nga cikloni...

Stuhia Medicane godet Mesdheun, rrezikon shumë Shqipëria

Stuhia e fuqishme, Medicane, ia ka vënë syrin brigjeve të Detit Mesdhe, gjatë ditëve të ardhshme, ndërsa rrezikon keq, Greqia. Mësohet se, e rrezikuar...