15:56 - 22 Mars, 2019

Etiketim: gjykatë

Gjesti që bëri terroristi i Zelandës së Re sapo hyri në...

Ekstremisti që vrau 49 persona në dy xhami në Zelandën e Re ka dalë këtë të shtunë para gjykatësve. Terroristi, Brenton Tarrant hyri në...

U dënua për vjedhje në Itali, dosja e Admir Thanzës shkon...

Pasi u zbulua gjatë procesit të vetingut se ishte i dënuar për vjedhje në Itali, dosja e ish-gjyqtarit, Admir Thanza është çuar për gjykim. Disa...

Muri i Meksikës/ Shtetet e SHBA padisin Donald Trump

Një koalicion i 16 shteteve amerikane të udhëhequra nga Kalifornia paditën administratën e presidentit, Donald Trump mbi vendimin e tij për të deklaruar një...

Ja kur do të dalë para gjykatës, Klement Balili!

Seanca e parë e gjykimit për të vetëdorëzuarin, Klement Balilin do të mbahet më 25 shkurt, ora 10:00. Mbi Eskobarin e Ballkanit rëndojnë akuzat:...

Vrasja e gjyqtares Hafizi, burg të përjetshëm për Fadil Kasemin

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e sigurisë për Fadil Kasemin, i cili dy vjet më parë vrau ish-bashkëshorten, gjyqtaren, Fildez Hafizin....

U arrestua në Sarandë, lirohet polici që shoqëronte deputetin grek

Pasi u arrestua një ditë më parë në Sarandë për armëmbajtje pa leje, Gjykata e Sarandës ka vendosur lirimin e efektivit, Marios Gogolos që shoqëronte...

Video/ Çiljeta nuk e braktis Albanin, çifti sërish bashkë në Gjykatë

Megjithëse u tha se janë ndarë, duket se çifti nuk rri dot larg njëri-tjetrit. Pas prezencës së djeshme të Çiljetës, brenda në Gjykatë me...

Vol-vo 4/ Kërkuan lirinë, Gjykata shtyn seancën për 24 të arrestuarit

Është shtyrë vendimi për 24 të arrestuarit e “Vol-vo 4”.  Pasi kërkuan lirinë, Gjykata e Apelit ka vendosur ta shtyjë seancën më datë 15...

Laboratori në Has/ 5 të arrestuarit njihen me masën e sigurisë

5  të arrestuarit në laboratorin e heroinës në Has pritet të marrin pasditen e të hënës masën e sigurisë. Masa e sigurisë do të...

Kundërshtoi masën e Prokurorisë, Apeli cakton datën e ankimimit të Alizotit

 Gjykata e Apelit të Tiranës ka caktuar sot datën e shqyrtimit të ankimimit të Fredi Alizotit, i cili kundërshton masën ‘arrest me burg’ që...

Xhisiela Maloku mbërrin në gjykatë: Erdha të mbështes Rexhepin

Pasi Gjykata e Apelit Tiranë vendosi të lërë në burg Rexhep Rrajën, Xhisiela Maloku ka mbërritur në gjykatë dhe nga jashtë instuticionit ka mbrojtur...

Shkodër/ Si u mbrojtën në gjykatë mjekët dhe personeli i spitalit

Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër, ka lënë  të lirë mjekët dhe personelin, të cilët u akuzuan për shpërdorim detyre disa ditë më parë. 7...

U akuzua për korrupsion, shpallet i pafajshëm ish-Drejtori i Burgjeve

Gjykata e Apleti në Tiranë ka shpallur të pafajshëm Artur Zoton, ish-Drejtorin e Burgjeve. Zoto ishte dënuar me 5 vjet burg, nga Gjykata e Shkallës...

Ekskluzive/ Panucci kërkon 100 mijë euro nga Bujar Nishani. Ja padia...

Me datën 29 maj është luajtur ndeshja mes Shqipërisë dhe Kosovës, ku kombëtarja shqiptare u mund me rezultatin 3:0. Në lidhje me këtë humbje aso...

Gjykata e Fierit lë në burg autorin e aksidentit ku vdiq...

Ditën e sotme, Gjykata e Fierit ka dhënë masën e sigurisë për Edmond Asllanin, të dyshuarin e aksidentit të Fierit, ku humbi jetën gruaja...