12:39 - 15 Tetor, 2018

Etiketim: gazetari

Përplasja e policëve me Audi, gazetari: Dosja u kthye pa autorë...

Gazetari Trashgim Sokolaj i ftuar në "Arena" nga Dritan Hila në Ora News, tha se dy ditë më parë, Prokuroria e Krimeve të Rënda...

Shihni me cilin gazetar e ka kaluar natën mbesa modele e...

Beniada Nishani, një modele mjaf sexy ,mbesa e ish-Presidentit shqiptar Bujar Nishani e ka kaluar natën me gazetarin e show bizit Ervin Kurti. Para disa...

Ilir Mati ka një këshillë për gazetarinë e shalëve

Oriela Nebijaj, gazetarja e Top Channel ka bërë një emision në bazën ushtarake Detare të Pashalimanit, dhe gjatë prezantimit të këtij vendi Nebijaj flet...

Gazetari: Prokuroria po mban në vëzhgim Saimir Tahirin

Gazetari Artan Hoxha i ftuar në "Tonigh Ilva Tare" në Ora News, tregon se ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri tashmë është duke u mbajtur...

Ta bëjmë gazetarinë edhe një herë të madhe

Nga Alexandra Borchardt Pa besim, nuk ka audiencë; dhe pa audiencë, nuk ka biznes Në debatin mbi të ardhmen e gazetarisë, “lajmet e rreme” janë vënë...

Mit’hat Frashëri: Një porosi për gazetarët

Nga Mit’hat Frashëri Shtypi s’duhet të jetë pasqyra e kafeneve, vëndi i fjalimeve të zbraztë. Duhet të jetë shkolla e moralizimit, kopështi i një jete morale,...

Madhështia dhe mjerimi i gazetarisë

Nga Indro Montanelli Di që shumë prej jush janë të interesuar ndaj gazetarisë dhe mjeteve të komunikimit. Unë këtë pasion fillova ta kultivoja që nga...

Paralajmërimi i gazetarit pas tragjedisë në Vlorë: Kujdes, ka rryma të...

Një ditë pas tragjedisë në Zvërnec të Vlorës, ku 3 të rinj humbën jetën pasi u rrëmbyen nga rrymat detare, gazetari i News24 Enrik...

Një leksion për gazetarët intervistues

Nga Mimoza Kelmendi, Këln “Kush nuk pyet nuk mëson asgjë!“ ose “Pyetja e mirë gjysma e punës” janë fjalë të urta popullore nga ato kohëra...

Një ditë e mirë për gazetarinë…

Nga Enver Robelli Politikanët ekstremistë anekënd botës po forcohen, stuhia e lajmeve të rrejshme («fake news») po bëhet më e madhe, oligarkët po blejnë media. E...

Gazetari goditet nga rrufeja në transmetim direkt

Një stuhi e madhe ka goditur qytetin Dalian në Kinë, të hënën. Një gazetar, teksa ishte duke prezantuar live, është goditur nga rrufeja. Në...

Foto/ Kërcënohet me jetë gazetari: Do të vrasim dhe do të...

Gazetari Musa Mustafa është kërcënuar me jetë, përmes një SMS-je të dërguar në gjuhën serbe nga një numër i operatorit IPKO. Mustafa është drejtues...

Shpërthen gazetari: Komisarin e harruan, fitoi gjyqin për kthimin në Polici,...

Gazetari i kronikës, Flamur Vezaj e quan pa kuptim ceremoninë e lamtumirës për kamisarin e ndjerë Artan Cuku, zhvilluar në ambientet e Drejtorisë së...