12:16 - 19 Janar, 2019

Etiketim: filma

Foto/ Ja si duken prapaskenat e filmave të njohur!

Keni parë plot filma me skena të cilat janë të pabesueshme për të qenë të vërteta. Mund të keni menduar me vete apo diskutuar...

12 fakte të çuditshme rreth filmave më të njohur, që me...

Ne i shikojmë filmat, i pëlqejmë por nuk dimë se çfarë fshihet pas këtyre apo pas historisë që ka filmi. Gjithashtu ju nuk mund...

Historia e mrekullueshme e posterave të Kinostudios “Shqipëria e Re”

Nga Neven Udovicic Deri pak javë më parë, nuk kisha shikuar kurrë një poster të filmit shqiptar. Kjo, për fat të mirë, ndryshoi pas një...

Netflix, çfarë filmash do të shihni gjatë dhjetorit

Netflix sjell filma të rinj, show televizivë dhe dokumentarë përgjatë dhjetorit. Dritare.net ju sugjeron filmat më të mirë për të ndjekur gjatë sezonit të...

Ja ҫfarë filmash pëlqen Edi Rama!

Mania e serialeve ka kapur sigurisht edhe kryeministrin Edi Rama. Ai është i apasionuar pas lmit dhe tregon se lmat dhe serialet amerikane janë arsyeja...

Imazhet më të mrekullueshme 3D, duken si statuja

Këto foto të bëra nga piktori serb Nikola Culjic, duken si statuja 3D, por çdo imazh është bërë duke përdorur vetëm një pjesë letre....

Video/ 20 filmat që çdo grua duhet t’i shohë

Disa prej këtyre filmave ju bëjnë t'i kujtoni gjatë, ndërsa disa të tjerë t'i shikoni vetëm njëherë dhe t'i harroni. Janë filmat që gratë...

Foto/ Aktorja e spikatur e filmave, ja si duket sot Pavlina...

Ajo është një nga aktoret më të suksesshmë në kinematografinë shqiptare. Karriera e saj ka nisur në vitin në 1966 me "Oshtimë në bregdet", kur...