02:42 - 20 Mars, 2019

Etiketim: femra

Studimi: Të arsimuarit, nuk duan shumë fëmijë

Nga Manjola Hasa Studimi në Shqipëri, gratë nuk duan të lindin më shumë se 2 fëmijë.  Cila është tendenca e lindshmërisë së shqiptarëve dhe si ka...

Këto janë gjestet që meshkujt adhurojnë, te femrat!

Kur ju filloni të mendoni për njerëzit që mund t’ju pëlqejnë juve, duhet të mendoni dhe ju se çfarë ata mund të pëlqejnë te...

Vajza, këto 8 gjëra, mos i diskutoni kurrë me meshkujt!

Gratë vdesin të flasin dhe të bëjnë thashetheme, prandaj dritare.net ju sjell disa rregulla të thjeshta komunikimi me burrat. 1. Mos flisni për ish të...

Shkencëtarët: Truri i femrave është më aktiv se ai i meshkujve

Një ekip hulumtuesish nga Kalifornia ka identifikuar dhe cilësuar dallimin mes gjinive. Shkencëtarët kanë zbuluar një ndryshim të ri midis gjinive: me sa duket, truri...

20 foto qesharake që provojnë se logjika e femrave shkon përtej...

  Ka shumë diskutime dhe libra të shkruara në lidhje me raportin e burrave me gratë. Për një situatë të njëjtë ata japin mendime dhe...

5 femrat e zodiakut që i ëndërron çdo mashkull

Cilën femër të zgjidhni për të pasur një marrëdhënie ideale? Zbuloni të cilave shenja astrologjike janë ato. Gaforrja. Femrat e shenjës së gaforres janë te...

Femrat që janë single për shumë kohë, janë më të lumtura

Lidhjet, bashkëjetesa, ose martesa nuk janë domosdoshmërish ato që sjellin lumturinë te një femër. Ndodh në shumicën e rasteve që lidhjet ose martesat të...

Aksident në Mamurras/ Plagosen 3 femra, një në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm, në Fushë-Mamurras, ku mësohet se, janë plagosur 3 femra. Makina po udhëtonte drejt Laçit. Automjet tip “Renault...

Pak femra, shumë plastikë… Shumë meshkuj, pak burra!

Nga Holta Heba Keqardhja sa vjen dhe shtohet kur sheh se femrave të sotme i ka humbur pastërtia dhe dlirësia shpirtërore e fizike. Kanë humbur gjithçka. Të...

Dy aksidente, tre të vdekur brenda pak ditësh. Ja apeli i...

Brenda pak ditësh në vendin tonë janë shkaktuar dy aksidente tragjike nga shoferet femra, që i kanë marrë jetën 3 personave. Kështu, mëngjesi i së...

8 gjëra që djemtë i kërkojnë nga një vajzë, para martese

Një burrë para se t’i ulet në gjunjë një femre dhe t’i propozojë, kërkon shumë cilësi te ajo. Dritare.net ju sjell disa nga gjërat...

Femrat më të parezistueshme i përkasin kësaj shenje astrologjike

Nëse çdo shenjë horoskopi ka sharmin e vet është njëra së cilës askush nuk i reziston dot. E bukur, sensuale, joshëse... Ka aq shumë...

Intervista e pazakontë e Ngjelës: Ja pse nuk jam martuar!

Avokati Spartak Ngjela ka folur si rrallëherë në lidhje e jetën e tij, femrat dhe arsyet se përse nuk dëshiron të martohet dhe të...

3 meshkujt e zodiakut që i trajtojnë partneret si mbretëresha

Të gjitha femrat do donin të kishin gjithë vëmendjen e partnerëve të tyre, të trajtoheshin sa më mirë dhe të mos lëndoheshin. Në fakt,...

Jo patjetër duhet të jesh e dobët për të qenë seksi,...

Të gjithëve na është krijuar ideja se një femër për të qenë  seksi duhet të ketë me patjetër përmasat 90-60-90, ose të paktën t'i...