06:50 - 21 Shkurt, 2019

Etiketim: femije

Kur princi Uilliam i tha të ëmës se nuk donte të...

Princi Uilliam është lavdëruar shumë për shembullin e përsosur të një monarku të ardhshëm, por duket se ai nuk ishte gjithmonë i përgatitur të...

10 gjëra që duhet të mësojnë fëmijët, për të qenë të...

Në vitet e para të jetës, fëmija merr sasi të mëdha informacionesh nga mjedisi që i rrethon, dhe i ruan ato.  “Truri i fëmijëve...

Foto/ Çasti tragjik kur nëna hidhet nga ura bashkë me të...

Djali 10-vjeçar kaloi në një cep të urës duke iu përgjëruar të ëmës që të mos hidheshin. Por nëna, Jessy Paola Moreno Cruz e...

UNESCO: Ja sa përqind e fëmijëve në Shqipëri, vuajnë nga bullizmi...

Dhuna në mjediset e shkollës (në të gjitha format e saj) është një shkelje e të drejtave të fëmijëve dhe adoleshentëve për arsim, shëndet...

Fruthi/ Manastirliu thirrje prindërve: Vaksinoni fëmijët!

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka deklaruar se, vendi nuk është prekur nga ndonjë epidemi, por gripi është në qarkullim me intensitet mesatar. Përsa...

Instituti i Shëndetit Publik apel prindërve për fruthin: Vaksinoni fëmijët!

Instituti i Shëndetit Publik, përmes një postimi në Facebook bën thirrje për të gjithë prindërit të vaksinojnë fëmijët për t’i mbrojtur nga fruthi. Fruthi në...

Gruaja nga Kukësi, që nuk më ikën nga mendja!

Nga Edlira Ruzi Nëntor. Isha në muajin e 9-të të shtatzënisë dhe prisja me padurim dhjetorin, kur sipas llogaritjeve do të vinte në jetë bebushi...

Foto/ Angelina Jolie e mahnitshme teksa çon për sushi fëmijët

Ajo është një nënë e zënë dhe e përkushtuar ndaj gjashtë fëmijëve. Megjithatë, Angelina Jolie ishte shumë e qetë, e freskët, e bukur ndërsa...

I biri vrau gruan dhe kunatën, gjyshërit kërkojnë kujdestarinë e fëmijëve

Pasi u dërguan në fshatin SOS, prindërit e Gazmend Mustës kanë kërkuar kujdestarinë e dy fëmijëve të këtij të fundit, i cili vrau gruan...

Foto/ Kush janë 22 personat më të kërkuar në Tiranë!

Përmes një postimi në Facebook, Policia e Shtetit ka publikuar fotot e 22 personave më të kërkuar në Tiranë. Policia fton këdo që i...

Foto/ Kate Middleton shkëlqen në patronazhin e parë të 2019

Kate Middleton realizoi sot patronazhin e parë, në shërbim publik për vitin 2019. Dukesha e Kembrixhit kishte veshur një pallto ngjyrë ulliri me kuadrate...

Kim Kardashian zbulon gjininë e fëmijës së katërt

Kim Kardashian ka konfirmuar edhe njëherë faktin se, do të bëhet nënë e fëmijës së katërt. Gjatë një interviste me "Happens Live", Kim tha se,...

Çdo ditë raste të reja me fruth. Kryesisht, fëmijët nën 2...

Situata e fruthit në vend nuk duhet neglizhuar. Çdo ditë ka raste të reja që konfirmohen në Institutin e Shëndetit Publik për fëmijë të...

Foto/ Kida bëhet nostalgjike, publikon foto kur ishte bebe

Duket se Kida është bërë paska nostalgjike këto kohë dhe ka vendosur të ndajë me fansat disa foto kur ajo ishte e vogël. Përmes disa...

Disa aktivitete dimërore, që do i argëtojnë fëmijët pafund!

Kur jashtë bën ftohtë dhe bie borë, fëmijët e vegjël janë të parët që duan të dalin nga shtëpia. Por çfarë duhet të bëni...