Si do jetë moti, e mërkurë 9 maj

May 8, 2018 0

Të mërkurën pritet të vazhdojnë vranësirat dhe reshjet e shiut. Madje sinoptikanët në pjesën e dytë të ditës parashikojnë një përkeqësim të motit, ku pritet të këtë edhe shtrëngata shiu. Sipas parashikimit të Shërbimit Meteorologjik

Ja si do të jetë moti deri në fund të muajit!

April 16, 2018 0

Gjatë javës së parë, kushtet atmosferike do të jenë të paqëndrueshme, duke sjellë në territor shira të përkohshme. Sipas “MeteoAlb”, shirat do të jen në formë rrebeshesh afatshkurtra, të martën dhe të mërkurën, kryesisht në