Si do të jetë moti, e martë 8 maj

May 7, 2018 0

Ditën e martë do të vazhdojnë vranësirat si dhe reshjet e shiut, të cilat priten të jenë gjithashtu edhe karakteristikë e kësaj jave. Sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, shirat do të jenë me intensitet

Ja si do të jetë moti deri në fund të muajit!

April 16, 2018 0

Gjatë javës së parë, kushtet atmosferike do të jenë të paqëndrueshme, duke sjellë në territor shira të përkohshme. Sipas “MeteoAlb”, shirat do të jen në formë rrebeshesh afatshkurtra, të martën dhe të mërkurën, kryesisht në