16:25 - 20 Prill, 2019

Etiketim: divorc

5 sinjale të fshehta që tregojnë se martesa juaj është drejt...

Shenjat e përfundimit të një martese janë të dukshme dhe të padukshme. Për sinjalet e dukshme nuk mund të flitet pasi situata është e...

Katër ditë pas martesës, Nicolas Cage kërkon anulimin

Nicolas Cage dhe Erika Koike u martuan të shtunën që kaloi. Por duket se vetëm për pak kohë, pasi dhëndri na qenka penduar. Nicolas...

Burri që gjeti 100 mënyra për të harruar tradhtinë e gruas...

44-vjeçari, Ian Usher ka punuar në një dyqan tapetesh në Perth të Australisë. Ai kishte një jetë shumë të qetë, derisa gruaja e tij...

Ben Affleck dhe Jennifer Garner, më në fund divorcohen

Tre vjet pasi njoftuan ndarjen e tyre, çifti i aktorëve, Jennifer Garner dhe Ben Affleck janë divorcuar. Çfarë do të ndodhë me pasurinë e tyre...

Sa kushton divorci yt!

Nga Av Denisa Daka   Sapo një qytetar vendos të zgjidhë martesën e tij, zonjë a zotëri qoftë, përveç një morie sqarimesh e pyetjesh rreth këtij...

Krimi i pasionit/ 31-vjeçari që ekzekutoi Xhuljetën, i divorcuar dhe kishte...

Kanë dalë detaje të reja në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur ditën e sotme, në Tiranë ku një 31-vjeçar ka vrarë më...

Bie ndjeshëm numri i divorceve në Shqipëri. Zbulohet shkaku

Në vitin 2016, INSTAT raportoi 25 divorce në 100 martesa, një ndër shifrat më alarmante të 25 viteve të fundit. Por, duket se vitin...

Lisa tregon tmerrin nga burri: Më kërcënoi se do të më...

Lisaveta ishte e ftuar te “Ka një mesazh për ty” dhe tregoi të kaluarën e saj të dhunshme. Ajo ka pasur një martesë 14-vjeçare...

Britma dhe lot, vëllezërit e mitur ndahen pas divorcit të prindërve

Një divorc nuk është asnjëherë i lehtë dhe ata që e vuajnë më tepër, janë fëmijët. Një rast i tillë ka ndodhur me një...

Pas ndarjes me burrin, Nertila falenderon vjehrrin: U bëra me vajzë...

Nertila një vajzë e re, i është dashur të përballohet me sfida shumë të mëdha edhe pse në një moshë shumë të vogël. Ajo...

Doni të mos e njihni divorcin? Ja diferenca që duhet të...

Keni lexuar shpesh mbi diferencën moshore që duhet të ketë mes burrit dhe gruas, për të pasur një martesë tëlumtur. Por, ky studim i...

Burri rrëfen dramën familjare dhe divorcin: Besova shumë, por ajo më...

Një 44-vjeçar i divorcuar ka rrëfyer në emisionin ‘Me zemër të hapur’, dramën e jetës së tij. Ai ka punuar për 6 vite si...

Rritet numri i divorceve në Shqipëri, arrin edhe 15 në ditë....

“Derisa vdekja të na ndajë”. Duket se shqiptarët nuk po i qëndrojnë besnikë kësaj shprehje në vitet e fundit. Mjafton t’u hedhim një sy...

“Unë jam ku**ë”… Vajza tregon çfarë ndodhi me burrin, pasi i...

Deri një javë më parë, përpara se të shpërthente lajmi i ndarjes sonë në të gjithë fisin dhe shoqërinë, unë kisha emër dhe mbiemër....

Foto/ Jonida Maliqi divorcohet pas 17 vitesh, nga bashkëshorti biznesmen

Tashmë duket se është zyrtare, Jonida Maliqi dhe bashkëshorti i saj biznesmen Gent Prizreni po ndahen. Zgjidhja e martesës së tyre, pritet të vendoset...