15:04 - 14 Nentor, 2018

Etiketim: Bushati

Çfarë po ndodh me Marrëveshjen e Detit?

Nga Dritan Hila Në prill të vitit 2010, me një akt i cili la shumë njerëz të habitur, Gykata Kushtetuese hodhi poshtë marrëveshjen me qeverisë...

Incidenti në Bularat/ Ministria e Jashtme i përgjigjet Greqisë: Keqardhje për...

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme në Shqipëri i është përgjigjur shtetit grek nëpërmjet një deklarate të shpërndarë për mediat. Në deklaratë shprehet...

Evin Bushati jep sqarime për pronat, pas akuzave të PD

Vazhdon debati mes PS-së dhe PD-së në lidhje me favorizimet që i janë bërë kunatit të Lulzim Bashës. Deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati ka...

PD i kundërpërgjigjet Ervin Bushatit: Ke fshehur 7 pasuri të paluajtshme

Pas akuzave që deputeti i PS-së Ervin Bushati bëri publike për përfitimet e kunatit të Luzim Bashës, PD i është përgjigjur Bushatit. Përmes një deklarate...

PD e akuzon për lidhje me bandën Bajri, reagon ministri Bushati

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati ka reaguar pas akuzave të ish kryeministrit, Sali Berisha dhe nënkryetarit të PD-së, Edi Paloka, se ka...

Bushati shpërndan libra shkollorë në Shkodër: Edukimi në dije bën diferencën...

Në prag të nisjes së vitit të ri shkollor Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati ishte të familjet e Orit, Eldës,...

Surpriza për Bushatin, futbollisti më i mirë ne diplomaci

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati është surprizuar në Dubrovnik, nga homologia e tij kroate, Maria Pejčinović Burić . Atij iu...

20 emigrantë në Shqipëri, Bushati për mediet italiane: Mund të pranojmë...

“Kur eritreasit ishim ne, 26 vjet më parë, ju italianët na hapët dyert, na mikpritët në shtëpitë tuaja, na ushqyet. Sot dëshirojmë t’ju kthejmë...

Shqipëria ndihmon Italinë, Bushati: Do marrim 20 nga emigrantët e bllokuar...

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati  nëpërmjet një postimi në Tëitter ka bërë me dije se Shqipëria do të marrë 20...

Bushati: Mbështetje të pakushtëzuar banorëve të Luginës së Preshevës, duhet të...

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, priti sot një grup të përfaqësuesve politikë të Luginës së Preshevës. Në qendër të diskutimit...

Ministri Bushati uron fëmijët për 1 Qershorin nga Shkodra

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka festuar ditën e 1 qershorit me fëmijët e shkollës “Iliria” në Shkodër. Gjatë aktivitetit...

Bushati-Kotzias, nënshkruajnë marrëveshjen për njohjen e patentave

Ditën e sotme, në Greqi do të firmoset marrëveshja për njohjen e patentave të Shqipërisë, dhe lejimin e qarkullimit me lejen e drejtimit shqiptare...

 Bushati: BE nuk është klub ekskluziv, ku hyn kush paguan

Ditën e sotme, në aktivitetin, “Trashëgimia kulturore shqiptare, një vlerë e shtuar për Evropën", ka folur edhe ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati....

Negociatat/ Bushati: Gjermania dhe Franca flasin në fund, do shfrytëzojmë kohën

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, në një intervistë për Zërin e Amerikës, ka folur rreth zërave që vijnë nga Gjermania dhe Franca për një...

Bushati nga Shkodra: Shqiptarët duan punë dhe jo rrëmujë

Në Shkodër sot qytetaret u thirrën në dy aktivitete, i pari Panairi i Punës dhe aktiviteti tjetër protesta e thirrur nga Partia Demokratike. Kjo e...