15:46 - 22 Mars, 2019

Etiketim: bime

Mbani këto bimë në dhomën e gjumit dhe flini si qengja!

Keni probleme me gjumin? Tashmë nuk keni nevojë për ilaçe super të shtrenjta, dhe aspak efektive. Por ajo që ju nevojitet është vetëm t’i...

Nëse e shihni këtë bimë, mos e prekni!

Mund të duket si një  tufë e bukur lulesh, por nuk është edhe aq. Ju duhet të qëndroni larg kësaj luleje. Kjo lloj luleje...

10 lulet që do e shndërrojnë oborrin tuaj në një mrekulli...

  Gjithnjë e më shumë, njerëzit preferojnë që oborret e tyre t'i kthejnë në kopshte të bukura e të lulëzuara. Një kopsht i bukur mund...

Hithra, bima përvëluese që të shëron

Ajo të përvëlon që me prekjen e parë, por pavarësisht drithërimës është e pamundur të heqësh dorë prej saj. Në Shqipëri përdorimin më të...

Luftoni vapën në shtëpi me këto bimë

Këto lule janë zgjedhje e përsosur që plotësisht në mënyrë natyrale të freskoni banesën tuaj dhe të eliminoni helmet nga ajri. Falë këtyre luleve...

Bimët që do t’i mbajnë mushkonjat larg oborrit dhe shtëpisë tuaj

Shumë prej nesh kënaqemi duke qëndruar ulur në kopsht ose ballkon gjatë ditëve të nxehta të verës. Por, asgjë nuk është e përsosur, dhe në...

Zbulimi shokues: Edhe bimët kanë tru

Shkencëtarët në Universitetin britanik të Birmingamit kanë kryer një studim ku kanë gjetur se edhe bimët kanë tru, apo më saktësisht në embrionin e...