Mes SHBA dhe Iranit, BE zgjedh Iranin

August 7, 2018 0

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian Frederika Mogherini ka deklaruar se BE është kundër SHBA në lidhje me sanksionet kundër Iranit. BE ka vendosur që të sfidojë Trump në lidhje me Iranin, duke

Negociatat/ Kancelari austriak mbështet Shqipërinë

May 28, 2018 0

Dita e madhe për Shqipërinë po afron. Në qershor të këtij viti, pritet që vendi ynë të çelë negociatat me BE-në, por ky proces do të realizohet vetëm nëse vendet ndërkombëtare miratojnë hyrjen në BE

BE del kundër SHBA, mbështet ekonomikisht Iranin

May 19, 2018 0

  Vendet e BE-së, nuk e pritën mirë tërheqjen e SHBA-së nga marrëveshja me Iranin. Megjithëse, Franca, Gjermania vazhdimisht tentuan t’i mbushnin mendjen presidentit Trump, për të mbajtur këtë marrëveshje, nuk ia dolën. Komisioni Evropian, si

Çfarë po kërkon këtë herë BE nga Kosova

April 11, 2018 0

Në kohën kur dy forcat opozitare në Kosovë, Lidhja Demokratike dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë forcuar thirrjet që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme, BE-ja ka shtuar edhe kërkesën që Kosova të ketë institucuine stabile.

1 2 3 7