07:42 - 21 Shkurt, 2019

Etiketim: Baton Haxhiu

Video/ Albin Kurti: Baton Haxhiu, një ndër njerëzit më të urryer...

Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti, ka mbajtur ditën e hënë një ligjërim në Fakultetin e Shkencave Sociale. Pas aktivitetit, Kurti në një deklaratë për media...

Hila: Jo çdo bidon “Made in Kosova” mund të dekretohet ministër

Pasi presidenti i shtetit, Ilir Meta nuk dekretoi Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm, ka reaguar edhe gazetari e analisti, Dritan Hila....

Çka nëse ia dalin?

(Argumente pro marrëveshjes për të ardhmen e Kosovës dhe Ballkanit Perëndimor) Nga Baton Haxhiu Ndarjet janë gjithmonë të vështira. Veçanërisht ato territoriale. Disa janë të thjeshta për...

Baton Haxhiu: Albin Kurti, politikan me petkun e kriminelit

Gazetari nga Kosova, Baton Haxhiu në një shkrim të botuar në “Gazeta Express” ka shkruar në lidhje me Kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti. Haxhiu shkruan...

Buzhala, Haxhiut: O Baton, o thi, specialen e ka themeluar...

Themelimi ose jo i Gjykatës Speciale për krime lufte në Kosovë ka sjellë debate të ashpra atje. Politikanë, gazetarë e diplomatë janë ndarë në qëndrimet...

Pesha e kryqit tonë medial

Nga Baton Haxhiu E dimë se është oportuniste në raport me masat që na konsumojnë kur mediat tona dalin më mirë duke bërë reality show...

Foto/ Fevziu, Blushi dhe Batoni bashkë në Rusi

Blendi Fevziu, Baton Haxhiu dhe Ben Blushi janë bërë bashkë gjatë një vizite në Shën Petersburg të Rusisë. Vizitën në qytetin Rus e ka publikuar...

Pse bashkimi kombëtar i shqiptarëve i frikëson të gjithë?

Nga Baton Haxhiu -Letër nga kryeqyteti i dytë Ditën që u shua Helmut Kohl shumica e mediave kryesore të botës patën këtë kryemesazh: “Vdiq dirigjenti dhe...

Baton Haxhiu këshilla falas për PD:Ja kush duhet të drejtojë!

I ftuar në studion e emisionit “Komiteti” analisti Baton Haxhiu ka treguar edhe personin i cili sipas tij duhet ta drejtojë Partinë Demokratike. Baton Haxhiu...

Moderatorët e Klan Kosova duhet të lahen para se dalin në...

“Asnjë prezentues dhe moderator i Klan Kosovës, nuk guxon të hyjë në emision pa bërë dush.” Kështu ka thënë Drejtori Gjeneral i këtij televizoni...

Baton Haxhiu: Meta ka acaruar raportet me Ramën

Drejtori i Klan Kosovës, Baton Haxhiu, sonte, në emisionin “Opinion” ka deklaruar se raportet e acaruara mes PS-së dhe LSI-së janë provokuar nga kjo...