07:33 - 21 Shkurt, 2019

Etiketim: Angli

Nëna e Meghan Markle së shpejti pranë të bijës

Nëna e Meghan Markle është gati të shkojë pranë të bijës, të paktën kështu thuhet lartë e poshtë. Sipas Daily Mail, nëna e Meghan, Dorina...

Borina, vajza e derës përballë

Vajza të suksesshme shqiptare ka plot, brenda dhe jashtë vendit, të cilat gjithmonë kanë treguar se dinë t’ia dalin. Në një nga kryeqytetet më të...

Video ekskluzive/ Ja çfarë bëjnë shqiptarët në burgjet e Anglisë!

  Mijëra shqiptarë janë larguar nga vendi ynë drejt vendeve evropiane, disa duke punuar në të zezë e disa duke kërkuar azil. Shqiptarët udhëtojnë edhe drejt...

Fotot/ Humbja me Kroacinë, tifozët dhe lojtarët anglezë me lot në...

Anglia është eliminuar nga Kampionati Botëror në gjysmëfinalen, me rezultatin 2:1, për Kroacinë, mbrëmjen e djeshme. Megjithëse humbën, Tre Luanët u përgëzuan për përpjekjet e...

Fotot/ Anglia në gjysmëfinale, shihni si festojnë tifozët e çmendur

Pas fitores së Anglisë, mbrëmjen e djeshme ndaj Suedisë,  me rezultatin final 0:2 për Anglinë, tifozët e “Luanëve” janë ngritur të festojnë gjithë natën. ...

Deputeti anglez: Shqiptarët trafikojnë drogë, armë e njerëz

Deputet i Partisë Laburiste në Britaninë e Madhe, David Lammy në një intervistë për BBC ka folur në lidhje me bandat e rrezikshme që operojnë...

Rutina mëngjesore e një Princeshe

Doni të dini sesi e kalon ditën një princeshë e vërtetë? Rutina e mëngjesit për një princeshë nuk i ngjan aspak asaj të pjesës...

Dielli bëhet i kuq në Angli dhe Irlandë, ekspertët japin alarmin

Miliona njerëz në Angli dhe Irlandë, janë mahnitur nga ngjyra e kuqërremtë e diellit. Fenomeni i pazakontë, i krijuar nga uragani Ofelia, është parë...

Historia e Ismailit, shqiptarit që s’di kë të paguajë, për t’u...

Ismaili, 26 vjeç, është saldator, zanatçi i mirë. Gazetarët e Daily Mirror, kur po investigonin për trafikun e qenieve njerëzore, para pak ditësh, e...

Trafikantët u marrin shqiptarëve 900 paundë, ja si po i fusin...

Gazeta e njohur britanike The Sun shkruan mënyrat e reja që trafikantët po gjejnë për të futur shqiptarët brenda Britanisë së Madhe. Sipas saj,...

“Unë jam ku**ë”… Vajza tregon çfarë ndodhi me burrin, pasi i...

Deri një javë më parë, përpara se të shpërthente lajmi i ndarjes sonë në të gjithë fisin dhe shoqërinë, unë kisha emër dhe mbiemër....

Foto/ Zhduket adoleshenti nga Dibra në Angli

Autoritetet britanike kanë lajmëruar se janë në kërkim të një adoleshenti shqiptar i cili është zhdukur në Britani. Rajmond Dida, 16 vjeç, u pa për...

Sulmi në Mançester/ Ministra e Jashtme: Nuk ka shqiptar mes viktimave

Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë ka reaguar për sulmin në Mançester të Britanisë së Madhe ku mbetën të vdekur 22 persona dhe...

Dalin dëshmitë tronditëse: U mbulova në gjak dhe me copëra njerëzish...

Dëshmi të tmerrshme ato që vijnë direkt nga vendi ku një sulm terrorist mori së paku 22 jete njerezit teksa ishin ne koncertin e...

Dënohet në Angli djali i një deputeti shqiptar, pjesë e një...

Gjykata e Londrës dënoi pak ditë më parë me më shumë se 40 vite burg një grup shqiptarësh për trafik të lëndëve narkotike. Vendimi...