Donald Trump nuk njeh flamurin e Amerikës

August 29, 2018 0

Kjo është padyshim e habitshme, për të mos thënë e tmerrshme! Donald Trump shpesh shfaqet në media me deklaratat e tij të mrekullueshme, por këtë herë, nuk ka asgjë të mahnitshme nga fjalët apo veprat

Po ti po mendon për pensionin?

August 26, 2018 0

Nga Luna Ruvina Pas gjashtëmbëdhjetë e kusur vitesh në Amerikë, ku ka emigruar një komshiu im me grua e fëmijë, i erdhi koha e pensionit. Kishte shkuar në zyrat që merren më këto punë atje

Sonila, një artiste shqiptare e flokëve, në Manhattan

April 13, 2018 0

Nga Enkeleda Bodini- dritare.net Historitë e suksesit të femrave shqiptare,  janë të pafundme. Sukseset e tyre numërohen brenda dhe jashtë vendit. Kësaj here sjellim historinë e një parukiere, Sonila Bello Pulaha, e cila ka ndërtuar

Bushati në Amerikë, takon Ndihmës Sekretarin e Shtetit

December 2, 2017 0

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, zhvilloi në Departamentin Amerikan të Shtetit, një takim me Ndihmës Sekretarin e Shtetit për Evropën dhe Azinë, Wess Mitchell. Bashkëbiseduesit vlerësuan nivelin e shkëlqyer të marrëdhënieve

Ka edhe mrekulli/ Ëndrra amerikane e djalit nga Thethi

October 31, 2017 0

Nga Dritare.net Praq Rado e ka ëndërruar Amerikën që kur ishte fëmijë. Dinte vetëm që ishte shumë larg, asgjë më tepër. Por, varfëria e tejskajshme me të cilën përballej çdo ditë, e bënte që përherë

Video/ Presidentët, bashkë kundër uraganeve

September 8, 2017 0

Pesë ish-presidentët e Amerikës janë bashkuar në një kauzë të rëndësishme për kombin amerikan. Pas përmbytjeve të mëdha në Hjuston dhe bregdetin e Karaibeve, nga uraganet Harvey dhe Irma, ish-presidentët Bill Clinton, Barack Obama, George

Brenda festivalit më të çmendur të Amerikës

September 6, 2017 0

Përpara se të bëhej një nga festivalet më ikonike në Amerikën e Veriut “The Burning Man”, u bë fillimisht në San Francisco në vitin 1986, kur dy miq dogjën një statujë. Pas 30 vitesh është

1 2