Stuhia e fuqishme godet Evropën, 6 të vdekur

Stuhi të fuqishme kanë goditur pjesë të Evropës qendrore dhe veriore, Gjermani, Poloni dhe Republikën e Çekisë. Të paktën 6 persona kanë vdekur në këto vende.

Një kampist 63-vjeçar u mbyt në bregdetin gjerman si pasojë e stuhisë së fuqishme, ndërsa katër personat tjerë u vranë nga rënia e pemëve si pasojë e erërave të forta.

LEXO DHE :  Video/ Pas vdekjes së ish të dashurit, Ariana Grande puthje pasionante me të fejuarin

Erërat kanë fryrë me shpejtësi 180 km/h në Republikën e Çekisë, ndërsa mijëra polakë dhe çekë kanë mbetur pa rrymë. Ndërsa, Hamburgu është vërshuar nga uji./L.P./Dritare.netLini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.