Spartak Braho betohet si deputeti më i ri i Kuvendit

Spartak Braho është betuar në seancën plenare si deputeti më i ri i Kuvendit të Shqipërisë. Spartak Braho zuri vendin e Saimir Tahirit pasi ky i fundit dha dorrëheqjen për t’i haur rrugë hetimit ndaj tij.

LEXO DHE :  Video/ Basha: Rama mashtrues, ka lënë mijëra fëmijë shqiptarë rrugëve

Braho ishte kandidati i 19 në listën e PS-së për Qarkun Tiranë. Votimi i memrit të tij në KQZ mori 7 vota pro. V.D.Dritare.net/

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.