Sot nis kampionati botëror ja oraret dhe kush luan!

Sot nis Kampionati Botëror i futbollit “Rusi 2018”.  Ky kampionat nis ditën e sotme me ndeshjen Rusi-Arabi Saudite  e cila do të luhet në orën 17:00.

Ndeshja Rusi-Arabi Saudite do zhvillohet në stadiumin “Luzhniki” të Moskës, ndërsa gjykimi i është besuar arbitrave argjentinas me kryesorin Nestor Pitana,

Gjatë këtij kampionati do të luhen 64 ndeshje.

LEXO DHE :  Zbuloni sekretet që nuk i dinit më parë për gjumin!

Faza e parë e Botërorit përbëhet nga 48 ndeshje Faza e dytë e kampionatit fillon me 30 qershor, ku 16 skuadrat e dala nga grupet do të ndeshen me njëra tjetrën, për të arritur te finalja e madhe e cila do mbahet me 15 korrik.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.